Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chór Lutnia ze Strumienia nagrał płytę z gościnnym udziałem Stanisława Soyki

Sześć utworów sakralnych znalazło się na wydanej właśnie płycie chóru Lutnia ze Strumienia. W jednej z piosenek usłyszymy Stanisława Soykę. Album powstał dzięki dotacji unijnej.

Materiał na płytę zarejestrowany został w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Zbytkowie. W projekt zaangażowano profesjonalnego realizatora dźwięku, Krzysztofa Gawlasa oraz atelier fotograficzne Dagmary i Mariusza Gruszków. Miłą niespodzianką dla nabywców płyty będzie utwór "Omnia nuda et perta" nagrany wspólnie ze Stanisławem Soyką.

Płyta nie będzie dostępna w sprzedaży, lecz posłuży jako podarunek chóru dla wszystkich osób i podmiotów gospodarczych, które go wspierają. Album stanie się także muzyczną reklamą Strumienia i rozdawany będzie z okazji wydarzeń promujących miasto i chór.

Nagranie płyty możliwe było dzięki uczestnictwu w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Projekt ten zakładał między innymi udział w międzynarodowym festiwalu chóralnym, w związku z czym Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia im. Jana Orszulika w Strumieniu zaprezentował swoje możliwości podczas Międzynarodowego Festiwalu Gaude Cantem w Bielsku-Białej. Występ chóru miał miejsce 20 października w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszce.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: AGA

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: