Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chemikalia w całym powiecie?

Informowaliśmy o zabezpieczeniu przez strażaków 28 mauzerów z nieznaną substancją w Wiślicy. Jak się okazuje, problem dotyczy całego regionu. 57 takich pojemników ujawniono w Ustroniu, 24 w Wiśle. Aktualnie pobrano próbki a badania mają wyjaśnić jaka substancja znajduje się w środku.

O sprawie jako pierwsi poinformowali strażacy z OSP w Ochabach, którzy zostali wezwani do zabezpieczenia zbiorników. Jak się okazuje, problem dotyczy również Ustronia i Wisły, gdzie ujawniono kolejne mauzery z nieznaną substancją – w Wiślicy znaleziono 28 takich pojemników, w Ustroniu 57, w Wiśle 24. Pobrano próbki do badań – wyjaśnił sierż. szt. Wojciech Ficek z cieszyńskiej policji.

Aktualnie wiadomo, że pojemniki są szczelne i żadna substancja nie przedostaje się do gleby. Nie wiadomo jednak co znajduje się w mauzerach. Ponad 100 pojemników o pojemności 1000 litrów, każdy z nieznaną substancją, zostało zabezpieczonych. Dalsze czynności będą uzależnione od wyniku badań.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-27 16:19:10
M53: Niesamowite- ktoś to musiał przywieźć, postawić na ziemi i to pewnie za pomocą jakieś pochylni lub dźwigu małego. To nie są szpileczki, ani małe puszeczki. W dodatku w każdym z tych miejsc stoi po sporo dużych pojemników. Naprawdę nikt nic nie widział?
2020-01-27 16:33:39
tom lem: ...od 1 stycznia musi widać w internetowym wykazie odpadów, jeżeli tam ma być niewidoczne, dlaczego miałby ktoś widzieć rozładunek ;-)
2020-01-27 16:35:22
OWCZARZY1: Jak tak dalej pójdzie to może po jakimś czasie ślad zaprowadzi do Kaczyc na teren byłej kopalni Morcinek a tam znajdą bonus że starczy na wiadomości do końca tego roku !!! ps. może już po cichu nocą rozwożą po okolicach naszego powiatu !!! ślad prowadzi do Kaczyc
2020-01-27 20:32:24
krzysztofmn: o tym, że pod rządami PiS Polska stała się jednym wielkim wysypiskiem śmieci dla śmieciowej mafii z całej Europy media trąbią już od paru lat - teraz zdziwieni, kiedy ten cały syf pod własnymi drzwiami widzą?
2020-01-27 21:29:14
donekT: ... Ktoś zapomniał dodać, iż ChRL przestała być importerem tego rodzaju przedmiotów. Zatem nie dziwi ostatnie zachłyśnięcie się "ekologią", widoczne ze strony poniektórych podmiotów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: