Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chciała pomóc kierowcy. Poczuła alkohol

Chciała pomóc kierowcy, który wypadł z drogi, dopóki nie poczuła woni alkoholu. Wtedy chwyciła za telefon.

Jak informuje  nas nadkom. Grażyna Kmiecik, ekspert Służby Celno-Skarbowej w Referacie Komunikacji Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, funkcjonariuszka ze śląskiej KAS zauważyła samochód osobowy, który wypadł na łuku drogi przy ul. Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie.

- Kierowca miał problem z uruchomieniem samochodu.  Funkcjonariuszka zatrzymała się, aby mu pomóc. Gdy otworzyła drzwi jego samochodu wyczuła silną woń alkoholu. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy, ale próbuje uruchomić auto i jechać dalej.  Funkcjonariuszka poprosiła przechodzących dwóch młodych mężczyzn, aby pomogli jej zabrać kluczyki z auta. Natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i wezwała policję. Do czasu przyjazdu patrolu już wspólnie pilnowali, aby nietrzeźwy kierowca  nie oddalił się z miejsca zdarzenia  – opisuje zdarzenie Kmiecik.

 Jak się okazało, zatrzymany kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Jak zauważa ekspert Służby Celno-Skarbowej w Referacie Komunikacji Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. - Zdecydowana reakcja naszej funkcjonariuszki ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w czasie wolnym od służby uniemożliwiła jazdę pijanemu mężczyźnie. Służba to nie tylko wykonywanie zadań służbowych, ale również odwaga, umiejętność i chęć niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia - dodoaje Kmiecik..

 

 Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-07 16:45:04
św. Patryk.: miała szczęście, że pijany kierowca nie był partyjnym funkcjonariuszem PiS bo by kobietę po sądach latami ciągali
2022-09-07 16:46:55
św. Patryk.: hrabina herbu bździna Szydło z kolumną rządową o mało nie zabiła młodego człowieka w Oświęcimiu, siódmy rok mija - i co? i psinco, banda złodziei i oszustów z PiS stawia się ponad prawem
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: