Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chcesz zostać kierowcą TIR-a?

Marzysz o tym, żeby zostać kierowcą TIR-a ? Teraz nadarza się ku temu okazja, Centrum Kształcenia Kierowców "CZECH" z Bielska - Białej zaprasza na bezpłatny kurs.

- "Zostań kierowcą TIR-a" to bezpłatny kurs dla rolników – wyjaśnia Urszula Czech właściciel firmy – Kursy refundowane są w 100% przez Unię Europejską.

Osoba, która chce uczestniczyć w takim kursie musi być rolnikiem płacącym KRUS i posiadać prawa jazdy kategorii C. - Kategoria C+E i pozostałe kursy uczestnik ma za darmo. Wartość takiego pakietu wynosi około dziesięciu tysięcy złotych. To spora kwota dlatego uważam, że warto wziąć udział w takim przedsięwzięciu. Wiadomość wysłaliśmy do kilku gmin, w tym gminy Brenna – podkreśla Urszula Czech.

Obecnie trwa  nabór na kurs. - Zbieramy chętnych rolników, w momencie kiedy zgłosi się dziesięcioosobowa grupa zaczynamy szkolenie. Bezpłatny kurs skierowany jest do rolników opłacających KRUS lub dla domownika, któremu rolnik opłaca KRUS ". Tak więc wymogiem jest zaświadczenie o opłacaniu KRUS  oraz ukończone 21 lat – wyjaśnia właścicielka Centrum Kształcenia Kierowców "CZECH".

Projekt kursu obejmuje: kurs prawa jazdy kat. E do C, kurs kwalifikacji przyśpieszonej kat. C, kurs nawigacji, oraz  caoching – czyli kurs doskonalenia kwalifikacji pod kierunkiem trenera przez nabywanie nowych umiejętności i korygowanie nieskutecznych działań.

Uczestnicy zapoznają się również z obsługą nawigacji GPS na urządzeniu typu palmtop oraz wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania CMR w pracy kierowcy, a także na urządzeniach PDA. - Projekt zapewnia pośrednictwo w uzyskaniu pracy – dodaje U. Czech - Możesz poza rolnictwem zostać kierowcą TR-a.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: