Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

A w Cieszynie koty, koty, koty

Do Cieszyn zawitały kocie piękności. Wyszczotkowane i wykąpane, perfekcyjnie przygotowane cieszą oko nie tylko swoich właścicieli, ale także osób odwiedzających wystawę. A jest, co podziwiać...

W dniach 23 i 24 lipca w Hali Widowiskowo Sportowej odbywa się VIII i IX Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Do miasta zawitały kocie piękności z różnych stron świata. - Królują rasy maine coon'y. Na wystawie nie zabrakło również persów i syjamów, a także ras, które powstały w wyniku starań hodowców, np.: devon rex czy cornish rex, małe i olbrzymie – wyjaśnia komisarz wystawy Ludwika Małecka.

Wystawa kotów rasowych to smakowity kąsek dla wszystkich miłośników kotów. - Wystawa jest idealną okazją, żeby na własne oczy obejrzeć i porównać kilka ras. To też odpowiedni moment, żeby porozmawiać z hodowcami, zapytać o szczegóły hodowli, posłuchać cennych rad...- dodaje L. Małecka - Nie jest jednak niczym niewłaściwym umówienie się w trakcie wystawy na wizytę w domu hodowcy, oraz omówienie warunków sprzedaży kociaka. To dobre rozwiązanie. Widzimy wcześniej kota, nie jedziemy po niego w ciemno...

Opinie na temat tego, czy kupić kota od wystawcy są podzielone. - Ogłoszenia na wystawach się pojawiają – przyznaje komisarz imprezy - mówi się, jednak o tym, by podczas takich imprez nie kupować zwierząt, ponieważ zgłoszony kot powinien pozostać na wystawie do jej zakończenia.

Kot wystawowy przechodzi dwukrotna kontrolę weterynaryjną. - Tutaj ludzie przychodzą z kotami zdrowymi. Zwierzęta są szczepione. Takiej pewności nie mamy, gdzie indziej – dodaje pani Ludwika.

Ile kosztuje przyjemność posiadaania kociej piękności ? - W Polsce ceny nie są wygórowane. Od 1,5 tysiąca złotych do 3 tysięcy. Sprowadzając kota z zagranicy trzeba zapłacić o wiele więcej, bo około 1,5 tysiąca euro – informuje komisarz VIII i IX Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: