Chcesz mieć wyższą emeryturę? – zadzwoń!

Jeśli otrzymałeś list z ZUS z informacją o sumie składek na swoim koncie emerytalnym oraz wyliczenie prognozowanej emerytury i interesuje Cię co zrobić by podwyższyć swoje przyszłe świadczenie – już jutro zadzwoń do ZUS.

W czerwcu br. informowaliśmy naszych czytelników, że ponad 19 milionów osób otrzyma list z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS, w którym znajdą się informacje o sumie składek na naszym koncie emerytalnym oraz wyliczenie prognozowanej emerytury. W naszym województwie list z ZUS otrzyma blisko 2,4 mln osób. Warto przypomnieć, że osoby, które założyły profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (www.pue.zus.pl) nie otrzymają listu z ZUS ponieważ dostęp do tych informacji mają w każdej chwili po zalogowaniu się na swoje konto. - Kwoty umieszczone w przesyłkach niektórych ubezpieczonych zdziwiły, bo wyliczone przyszłe świadczenie okazało się niższe, niż to podane w zeszłym roku. Zmiana spowodowana jest innym sposobem liczenia. ZUS wcześniej brał pod uwagę wyższy powszechny wiek emerytalny, który wówczas obowiązywał. Teraz jest on niższy:  60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. To także ma wpływ na zwiększeniem długości pobierania emerytury. Stąd też i inne wyliczenie.  Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że jest to prognozowana kwota emerytury. Nie należy się do niej przywiązywać. Wyliczenia nie uwzględniają takich zmiennych jak wzrost zarobków, który następuje wraz z rozwojem kariery zawodowej. Ostatecznie to od każdego ubezpieczonego zależy, jaki będzie efekt jego aktywności zawodowej, dlatego już teraz warto wiedzieć, co ma wpływ na wysokość emerytury i co zrobić, by nasze przyszłe świadczenie było wyższe – informuje  Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Zadzwoń: pod specjalnie uruchomionym numerem telefonu 33 825 22 33 będą dyżurować eksperci bielskiego ZUS, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłej emerytury, składek na koncie i podwyższenia świadczenia.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją