Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chcą progów zwalniających w Bażanowicach

W Bażanowicach w Gminie Goleszów mieszkańcy narzekają na kierowców, którzy łamią przepisy i rozwijają zbyt duże prędkości. Problem ten jest uciążliwy zwłaszcza w okolicach ulicy Potoczki. Pojawił się więc pomysł by zainstalować tam progi zwalniające.

Jeżdżą za szybko – takie głosy można usłyszeć wśród mieszkańców Bażanowic, zwłaszcza w okolicy ulicy Potoczki. Sprawą tą już w czerwcu zainteresował się jeden z radnych, który wystosował odpowiednie pismo do Wójta Gminy. Po konsultacji z Radą Sołecką, zwracam się w imieniu rady i mieszkańców z wnioskiem o skonsultowanie z Radą Sołecką, zaplanowanie a następnie wykonanie przez Gminę progów zwalniających na ulicy Potoczki w Bażanowicach (przynajmniej w pobliżu skrzyżowań ulicy Potoczki z ulicami: Tulipanów, Astrów, Leśną i Długą) – podkreślał radny Krzysztof Madejski.

Madejski jednocześnie zwrócił uwagę na oznakowanie pionowe dotyczące ograniczenia prędkości oraz tonażu na ulicy Potoczki, które zostało usunięte.  Jednak jak dodał radny oznakowanie nawet kiedy istniało było notorycznie ignorowane przez kierowców. Ten sposób rozwiązania problemu (znaki) można określić jako nieskuteczny – zaznaczył radny, po czym dodał. Mieszkańcy ulicy w trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, które bawią się często w bezpośredniej bliskości ulicy (co wynika z gęstej zabudowy w tym rejonie), doszli do wniosku, że progi są jedynym sensownym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu.

Czy progi się pojawią? Wójt Gminy Krzysztof Glajcar przyznał, iż przeprowadzi w tej sprawie szczegółowe konsultacje. Zaś wnioski w odpowiednim czasie zostaną przedstawione Radzie Sołeckiej, zarówno jeżeli chodzi o warunki techniczne, koszt montażu, utrzymania oraz pozytywnych i negatywnych skutków umieszczenia progów. Po uzyskaniu akceptacji zostanie opracowany nowy projekt organizacji ruchu dla ul. Potoczki uwzględniający zabudowę progów zwalniających. Przedmiotowy projekt po zaopiniowaniu przez Komendanta Powiatowego Policji, zostanie przedstawiony do zatwierdzenia w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie – poinformował w swojej odpowiedzi Wójt Gminy.

Jak zaznaczył Glajcar w przypadku uzyskania wszystkich pozytywnych opinii i pozwoleń zadanie to mogłoby zostać zrealizowane pod koniec maja następnego roku. 

 

MSZ
 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-05 16:34:50
zull: Mieszkańcy własnie tych ulic łamią przepisy.
2015-08-05 18:04:44
madzia29911: Kiedys mi sie obilo o uszy iz progi sa nielegalne i moga byc tylko na drogach wewnetrznych.ktos cos wie wiecjej?
2015-08-06 08:41:17
migaj: Witam!<br />Dziwi mnie, że internauci zadają takie pytania. Przecież w internecie wszystko można znaleźć. Wiedziałem, że nie wolno stosować progów zwalniających tam, gdzie kursuje komunikacja autobusowa. Jednak można stosować progi wyspowe, takie jak w centrum Ustronia i to by miało sens.<br />Poniżej wklejam link dokładną odpowiedzią na ten problem:<br />http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0B8BF7E5
2015-10-02 18:31:58
Urbika4611: Dzień dobry! Zapraszamy do kontaktu z nami, pomożemy, wyjaśnimy, doradzimy.<br />Co do powyższych komentarzy, progi są legalne, jak najbardziej na drogach lokalnych. Dla autobusów i pojazdów ciężarowych przeznaczone są tak zwane progi wyspowe, zapraszamy na naszą stronę: www.urbika.pl
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: