Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów - ochłódź się na rynku

Jest delikatna i sprawia wiele przyjemności. Na skoczowskim rynku stanęła dzisiaj kurtyna wodna. Delikatnie rozpryskiwana woda daje choć trochę wytchnienia w tak gorącym dniu.

Oczywiście to największa atrakcja dla dzieciaków. Delikatna mgiełka to świetna sprawa – mówią najmłodsi. Można się schłodzić, w tak gorący dzień to ważne - dodają starsi. Dzisiaj na skoczowskim rynku ustawiono kurtynę wodną. Nie kupowaliśmy gotowej konstrukcji, bo takie profesjonalne to wydatek około trzech tysięcy złotych. To nasz projekt, nasi pracownicy wykonali podłączenia. Zamówiliśmy tylko specjalistyczne dysze, które wytwarzają taką mgiełkę. Zbudowaliśmy konstrukcję z rurek. Wszystko kosztowało nas niespełna tysiąc złotych – mówi Piotr Handzel, dyrektor skoczowskiego Miejskiego Zarządu Dróg.

Oczywiście chłodząca mgiełka najbardziej cieszy dzieci. Co chwilę przebiegają przez opadające krople wody. Można się ochłodzić, fajna sprawa – oceniają przechodnie.Uspokajam, nie wylewamy hektolitrów wody, to zupełnie inne urządzenie niż kurtyna wodna stawiana przez strażaków. Delikatna mgiełka wytwarzana przez dysze, to zaledwie kilka litrów na godzinę – dodaje Piotr Handzel.
Kurtyna wodna jest mobilna, ma być wystawiana codziennie, kiedy zapowiadane będą upały. A więc na pewno przez najbliższe kilka dni.

JB


źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-05 13:42:44
An.: No i wreszcie coś się dzieje...w Skoczowie.
2015-08-05 13:50:39
Animal1: W dużych miasta można , w małych też ale w takich jak Cieszyn -NIE !!!<br />Castorama zafundowała plażę, lirojmrlen ławki a miasto ma to w d......
2015-08-05 14:01:50
Karmelek: Świetny pomysł...
2015-08-05 15:44:24
LYRIC 37: Wkonću cos...
2015-08-06 13:10:30
Herr Flick: Ale się ochłodziłem wczoraj.... Wodę mi wyłączyli. Takich jak ja zawiedzionych było sporo.
2015-08-06 22:34:10
Cafe Rene: Herr Flick jak Geheime Staatspolizei Ci nie płaci za wodę to nie płacz, ja wodę miałem, a mieszkamy na tym samym osiedlu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: