Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chcą mniej płacić za prąd

Kilka gmin z całej Polski postanowiło wspólnie rozprawić się z wysokimi rachunkami za energię elektryczną. Z naszego powiatu Skoczów, Goleszów i jeszcze trzynaście innych gmin i miast z całej Polski walczy o obniżkę kosztów prądu.

Skoczów, Goleszów, Wołomin, Sanok, Poręba, Kozienice, Giżycko, Ciechanów, Bochnia, Podegrodzie, Mrągowo, Łukowice, Otwock, Karczew i Józefów – te gminy stanęły naprzeciw giganta, który dostarcza energię elektryczna do wymienionych miejscowości. Wspólnie chcą zyskać upust, dzięki któremu rachunki za elektryczność będą mniejsze, a w budżecie zostanie spora kwota na inne wydatki. 

Wszystko zaczęło się od audytów energetycznych, które zostały przeprowadzone w poszczególnych gminach. Ich wynik wskazał na spore możliwości na oszczędności wydatków na energię elektryczną. Jednym z nich jest przystąpienie do tzw. grupy zakupowej i występowanie wobec dostawcy energetycznego jako jeden podmiot. – To działania, do których przystąpiliśmy za propozycją firmy, która przeprowadziła u nas audyt gospodarki energią elektryczną – mówi Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa. 

Skoczów już w ubiegłym roku wynegocjował z firmą Tauron obniżkę rzędu 10 procent. Tym razem może osiągnąć zniżkę od kilkunastu do nawet dwudziestu procent. – Pewnie niektóre z gmin zyskają więcej, niektóre mniej. Jednak i tak będzie się to opłacać.  Zobaczymy jakie będą wyniki przetargu, który już niebawem, wtedy tez dowiem się na ile możemy liczyć – dodaje Piotr Rucki. 

Nad wspólnym staraniem się o upust pochyliło się również Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej, które scala gminy i miasta powiatu cieszyńskiego. Być może pozostałe gminy powiatu cieszyńskiego, będą również starać się o takie oszczędności w ramach działalności tego stowarzyszenia.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: