Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puszki kilkaset metrów n.p.m

Wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrzucając pieniądze do puszki na ulicy to nie żaden wyczyn ? uważają organizatorzy 8. Karpackiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy orkiestrowe sztaby organizują w schroniskach, a wolontariusze zbierają datki dla orkiestry na górskich szlakach.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 8 stycznia 2012 wyjdą na ulice naszych miejscowości. Okazuje się, że będzie ich też można spotkać na szlaku, a wszystko w ramach Ósmego Karpackiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczestniczyć będą schroniska na: Hali Krupowej, Hali Lipowskiej, Hali Łabowskiej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, Maciejowej, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Polanie Chochołowskiej, Przegibku,Przysłopie, Rycerzowej, Starych Wierchach,Stożku, pod Trzema Koronami, na Turbaczu, Wielkiej Raczy, nad Wierchomlą oraz Chatka na Magórach, Durbaszka, Gorczańska Chata, Skalanka i Zaolzianka. Główny koordynator Kaprackich Finałów WOŚP Kuba Terakowski zachęca do spędzenia orkiestrowego weekendu właśnie w górach.  –  Można przyjemne połączyć z pożytecznym, czyli wycieczkę w góry ze wsparciem Orkiestry – informuje i dodaje, że karpacki sztab chce być wszędzie tam, gdzie będą ludzie, którzy chcą zagrać z Orkiestrą. – Staramy się być wszędzie tam, gdzie mogą pojawić się dobrzy ludzie skłonni zasilić skarbonki WOŚP – dodaje. 

Orkiestra w górach zaczyna grac już w przeddzień finału. Na Przysłopie już w sobotę 7 stycznia będzie można w ramach orkiestrowych działań spróbować sił w konkursie karaoke. Natomiast na Stożku w sobotę wieczorem  zorganizowany zostanie konkurs gier planszowych, a w niedzielę krótki kurs ratownictwa.

Przez cały finałowy weekend 7-8.01.2012 w schroniskach, które grają z WOŚP działać będą orkiestrowe sklepiki, z których dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  – Będzie tam można kupić drobne elementy ekwipunku turystycznego: mapy, przewodniki,podkoszulki, skarpety, czapki, rękawiczki, ochraniacze, kubki,"czołówki", preparaty do impregnacji...  –  wylicza Kuba Terakowski. 

Wolontariusze Kaprackiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjdą na szlaki w niedzielę. Prócz górskich ścieżek będzie ich  można spotkać również pod wyciągami. Szczegółowe informacje na temat 8. Karpackiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można znaleźć na : http://www.orkiestra.e-beskidy.com/

 

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: