Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ceramika Ivo Chowanca

Do 27 maja w Galerii Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Domu Narodowego” można podziwiać wystawę ceramiki Ivo Chowanca, której wernisaż odbył się w miniony wtorek (10 maja).

Prezentowana ceramika to efekt pracy absolwenta Uniwersytetu Sztuk Wizualnych w Pradze Ivo Chovanca, który do tej pory brał udział w wielu wystawach przedstawiając swoje prace między innymi w Ostrawie, Pradze, Brnie, Opawie. Oprócz wystaw indywidualnych jego umiejętności można było również podziwiać podczas wystaw zbiorowych między innymi w Szwajcarii, Słowacji, Francji, Japonii, Belgii, Austrii, Niemczech i oczywiście w Polsce.

W maju prace Ivo Chovanca obecnie nauczyciela wzornictwa i rzeźby na Uniwersytecie w Ostrawie mamy okazję oglądać w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. „...W swej twórczości jest perfekcjonistą, operuje czystą, geometryczną formą łącząc ją ze swego rodzaju tajemniczością przez zastosowanie otworów, szczelin, pęknięć, rys... Wszystko daje poczucie doskonałości, harmonii a zarazem kruchości...” - czytamy o autorze, który zawitał do Cieszyna.

Jednak to nie jedyna wystawa, która zachęca do odwiedzenia COK. Również do 27 maja mamy możliwość przyjrzenia się z bliska wystawie  fotografii Jerzego Chachlowskiego. W Galerii „Na Piętrze” Domu Narodowego autor prezentuje efekt styczniowej podróży do Kenii, w której niezwykłym przeżyciem jest udział w safari, wejście w świat dzikiej przyrody i oglądanie scen z życia zwierząt na własne oczy.

„W KRAINIE CZERWONEGO SŁONIA” , bo taki tytuł nosi wystawa to podróż w emocje i odczucia. Wszystkiego opowiedzieć się nie da, po prostu trzeba to zobaczyć. - To niesamowita wystawa – mówi Bożena Makarewicz, mieszkanka Cieszyna – oglądając te zdjęcia ma się wrażenie, że człowiek przenika do tego świata. Przechodząc cieszyńskim rynkiem już kilka razy zdarzyło mi się zajrzeć „na piętro”, żeby jeszcze raz poczuć to, co z tych zdjęć emanuje.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: