Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rusza przebudowa ul. Mickiewicza w Skoczowie

Kierowcy powinni zachować ostrożność i uzbroić się w cierpliwość. Rusza przebudowa ul. Mickiewicza w Skoczowie.


Do października potrwa przebudowa ul. Mickiewicza w Skoczowie. Roboty ruszą już w przyszłym tygodniu. Tym samym kierowcy muszą liczyć się z objazdami i uzbroić się w cierpliwość. Przez niespełna pół roku zostanie wyremontowany odcinek ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą Cieszyńską do mostu na Bładnicy. W sumie zmodernizowanych zostanie odcinek o długości 343 mb.
 - Roboty remontowe będą obejmowały: rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni i chodników, wykonanie kanalizacji deszczowej, betonowej podbudowy i nawierzchni z kostki granitowe na jezdni oraz podbudowy i nawierzchni z płyt betonowych na chodnikach, a także wymianę oświetlenia ulicznego i uzupełnienie nasadzenia drzew ozdobnych. W trakcie przebudowy remont sieci własnych zaplanowały również m.in. Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej – mówi Piotr Hanzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Skoczowie.
Remont przeprowadzony zostanie etapami. - Pierwszy etap robót będzie obejmował całkowite wyłączenie z ruchu odcinka drogi od ul. Cieszyńskiej do ul. Szkolnej. Wyznaczony na ten czas objazd będzie odbywał się ulicami: Cieszyńską, Gołęszyców i Górny Bór, zaś dojazd do parkingu przy ul. Sarkandra (k. Policji) będzie możliwy od strony placu Mały Rynek – dodaje Piotr Hanzel.

O kolejnych etapach remontu Miejski Zarząd Dróg będzie informował na bieżąco na stronach internetowych MZD i www.um.skoczow.pl. Wszyscy zainteresowani mogą także stosowne informacje na temat utrudnień uzyskać w Wydziale Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Skoczowie przy ul. Mickiewicza 14 pok.101 (I pięto) lub telefonicznie pod nr 33 8533854 w. 302. Portal OX.PL również będzie informował o kolejnych etapach remontu i kolejnych objazdach.

Zdając sobie sprawę z faktu, że planowana inwestycja będzie stanowiła duże utrudnienie komunikacyjne dla mieszkańców Skoczowa, jak również innych uczestników ruch drogowego, Inwestor oraz Wykonawca przepraszają za wynikające z tego tytułu niedogodności i proszą o wyrozumiałość ,a także zachowanie szczególnej ostrożności w czasie korzystania z objazdów. Przystanki autobusowe, nie zmieniają swojego położenia na czas remontu.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: