Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - bogate tradycje siatkarskie

Czerwiec to miesiąc obfitujący w wydarzenia. Warto więc już dzisiaj zajrzeć do kalendarza i tak zaplanować ten czas, by aktywnie w nich uczestniczyć. Jedną z propozycji na którą z niecierpliwością czeka wiele osób jest ogólnopolska impreza “Plaża – Siatkówka Plażowa”  w Cieszynie.

Już 22 czerwca rozpocznie się pierwszy ogólnopolski cykl “Plaża – Siatkówka Plażowa”. - To propozycja dla wszystkich pasjonatów siatkówki tych bardziej i mniej uzdolnionych, dobrze zapowiadających się młodych, a także dojrzałych siatkarzy, dla pasjonatów w każdym wieku i na różnym poziomie umiejętności. Podczas “Plaży – Siatkówki Plażowej” bawimy się w Cieszynie w ostatni weekend czerwca. Wszak “Siatkówka jest sportem wyjątkowym” - podkreśla Marcin Strządała główny organizator imprezy.

Cieszyn...

- Ponieważ to miasto ma bogate tradycje siatkarskie i wielu mieszkańców miasta ceni sobie tą dyscyplinę, dlatego Cieszyn jest znakominym miastem startu ogólnopolskiego wydarzenia, poza tym w Cieszynie przed trzema laty we współpracy z MOSiR-em rozpoczęsliśmy przygodę z rekreacyjnymi turniejami wówczas była to “Plaża 2008”. W tym roku przy wsparciu z Funduszy Mikroprojektów Euroregionu Śląska Cieszyńskiego oraz pomocy Miasta Cieszyna możemy zrealizować marzenie organizaując turniej siatkówki dla cieszynian na Rynku, bo to mieszkańcy Cieszyna i okolic będą głównymi aktorami “Plaży – Siatkówki Plażowej”. Serdecznie zapraszam -  wyjaśnia Marcin Strządała.

“Plaża – Siatkówka Plażowa” to mpreza sportowo-rekreacyjna, która przebiegać będzie w 8 miastach w całej Polsce. - W każdym z Miast Partnerskich kierujemy wydarzenie do mieszkańców oraz wszystkich pasjonatów siatkówki z regionu – dodaje organizator - Siatkówka plażowa jest dyscypliną, która w naszym kraju cieszy się ogromną popularnością, w siatkówkę grają wszyscy w każdym wieku, a w okresie wakacyjnym jest najczęściej uprawianą dyscypliną sportową szczególnie na piasku. Plaża - Siatkówka Plażowa to oprócz turniejów głównych kobiet i mężczyzn również strefy promujące tą popularną dyscyplinę sportową.

Lista miast Plaży - Siatkówki Plażowej:
22-26.06 Cieszyn - START na RYNKU GŁÓWNYM w ścisłym centrum Miasta
01-03.07 Kraków
09-10.07 Bielsko-Biała - w stolicy śląskiej siatkówki
14-17.07 Kraków
23-24.07 Łódź
30-31.07 Jelenia Góra
06-07.08 Nowa Sól
11-14.08 Piła
18-21.08 Białystok
27-28.08 Wilkasy/ k. Giżycka - FINAŁ NA MAZURACH
 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: