Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Centrum rekreacji cieszy mieszkańców

W sobotę, 21 września odbyło się uroczyste otwarcie centrum rekreacyjno-sportowego w Mnichu.

Nowo powstały obiekt znajdujący się przy ul. Wojska Polskiego posiada dwa pełnowymiarowe boiska z specjalnie dobudowanym zapleczem oraz wiatą. Dodatkowo dobudowany został dostosowany do potrzeb najmłodszych plac zabaw, ścianka wspinaczkowa i nowoczesna siłownia zewnętrzna.

Centrum ma pełnić rolę nie tylko miejsca, w którym spotykać i integrować będą się mogli mieszkańcy całej gminy Chybie, ma ono być również alternatywą na aktywne spędzanie wolnego czasu poprzez grę w tenisa czy wspinaczkę po ściance. Z centrum korzystać będą również uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej w Mnichu czy przedszkolaki w trakcie zajęć.
Janusz Żydek, wójt Gminy Chybie nie krył emocji, mówiąc o tym, jak ważne było dla niego stworzenie takiego miejsca w Gminie. Jak sam stwierdził, centrum robi ogromne wrażenie i jest powodem do dumy dla wszystkich, którzy dołożyli nawet najmniejszą cegiełkę w budowę obiektu.

Wydarzenie zaszczyciło wielu znamienitych gości m.in. Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Stanisław Szwed, Poseł na sejm RP – Mirosław Suchoń, radny Sejmiku Śląskiego – Andrzej Molin, księża, radni rady Powiatu Cieszyńskiego, radni rady Gminy Chybie, sołtysi oraz dyrektorzy okolicznych placówek.

(red./mat.pras.)

Pislaliśmy:

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: