Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Centrum Informacji Służby Celnej w Cieszynie

Nie wiesz jaką powinieneś zapłacić akcyzę za samochód? Ile wyniesie VAT od sprowadzonych towarów? Jakich towarów nie wolno wywozić i wwozić do Polski? Jakie towary są zwolnione od cła? Na wszystkie te i inne pytania będzie można uzyskać szybką odpowiedź w cieszyńskim Centrum Informacji Izby Celnej. 22 lutego nastąpi jej uroczyste otwarcie.

Zawiłości polskich przepisów dotyczących prawa celnego dla niektórych są nie do przejścia. InfoSC, czyli Centrum Informacji Służby Celnej ma pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące zadań, struktury i danych teleadresowych Służby Celnej, przepisów celnych, przepisów związanych z obrotem towarowym, podatku akcyzowym, podatku od towaru i usług z tytułu importu, zasad kontroli gier hazardowych.

- W okresie od 1 października do 31 grudnia 2010 roku Centrum Informacji Służby Celnej (InfoSC) funkcjonowało w Izbie Celnej w Katowicach w ramach tzw. fazy testowej, natomiast począwszy od 1 stycznia 2011 roku rozpoczęło działania już w ramach tzw. fazy produkcyjnej, połączonej z wygaszaniem „stanowisk informacyjnych” w pozostałych izbach celnych - informuje Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowy Izby Celnej w Katowicach.

Centrum zostanie oficjalne otwarte 22 lutego br. mieści się w Cieszynie przy ul. Bielskiej 47a. Centrum od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 16.00. Informacje można uzyskać zarówno drogą telefoniczną jak i mailową:
Infolinia: 801 470 477
Telefon: +48 33 857 62 51 (dla osób dzwoniących z zagranicy)
Fax: 33 857 63 83
email: info.sluzbacelna@kat.mofnet.gov.pl

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: