Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpłatne zajęcia edukacyjne

Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii “Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej “Być Razem” w Cieszynie od lutego br. realizuje “Program wyrównywania szans edukacyjnych oraz rozwijania kompetencji kluczowych u dzieci i dorosłych”.

W ramach programu odbędą się bezpłatne różnorodne zajęcia edukacyjne dla dzieci z problemami w nauce, trudnościami w koncentracji oraz dwa krótkie kursy komputerowe dla dorosłych.

- Dla dzieci ze szkół podstawowych mających trudności z czytaniem, pisaniem, ortografią, koncentracją, pamięcią i dysleksją proponujemy zajęcia rewalidacyjne. Są to zajęcia również dla dzieci, które mają problemy w szkole t.j. niepowodzenia w grupie rówieśniczej, związane z tym problemy emocjonalne i brak poczucia własnej wartości, co często przejawia się agresją lub nadmierną nieśmiałością - wyjaśnia Elżbieta Kiedroń-Fałat kierownik Centrum "Kontakt".

Praca z dziećmi w zamach zajęć rewalidacyjnych będzie prowadzona przez pedagoga specjalnego, kinezjologia i odbywać się będzie indywidualnie lub w małych grupkach w każdy wtorek od godziny 16.00 do 17.00.

Dzieci ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w grupowych zajęciach z językiem angielskim “Funny English”. Zajęcia obejmują naukę języka poprzez zabawę i gry interakcyjne, spotkania grupy językowej odbywają się w każdy poniedziałek od 16.30 do 17.30.

- Dla dzieci najbardziej potrzebujących pomocy w nauce proponujemy douczanie z zakresu przedmiotów szkoły podstawowej i gimnazjalnej prowadzone przez wolontariuszy (studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Douczanie jest dopasowane do indywidualnych potrzeb uczestników i możliwości wolontariuszy – dodaje  Elżbieta Kiedroń-Fałat.

Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w warsztatach informatycznych dotyczących tworzenia stron internetowych dla początkujących oraz grafiki komputerowej.  Dorosłych, którzy chcieliby poznać podstawy obsługi komputera i poruszania się po Internecie "Kontakt" zaprasza na krótki kurs komputerowy. Kurs odbędzie się w dwóch edycjach i obejmie w sumie 20 godzin.

- Wszystkich zainteresowanych zajęciami edukacyjnymi prosimy o zgłoszenie pod numerem tel. 33 4795455 lub osobiście w biurze Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii “Kontakt”, ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie – zachęca Elżbieta Kiedroń-Fałat kierownik Centrum "Kontakt".

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: