Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Capnął złodzieja na gorącym uczynku

Wchodził do sklepu i… złapał złodzieja. Skoczowski dzielnicowy w czasie wolnym zatrzymał złodzieja, który ukradł towary ze sklepu.

Dzielnicowy z komisariatu w Skoczowie miał wolne. Ale praca dopadła go nawet na zakupach...

- Będąc w czasie wolnym od służby, przyjechał do sklepu na ulicy Góreckiej w Skoczowie. Dzielnicowy w wejściu minął się z mężczyzną, który znany mu był z wcześniejszych interwencji, jako sprawca licznych kradzieży. Policjant zwrócił uwagę na wynoszone w pośpiechu przez niego przedmioty. Stróż prawa natychmiast go zatrzymał. 28-latek nawet nie podjął próby tłumaczenia swojego zachowania, tylko przyznał się do kradzieży i obiecał osobiście odłożyć skradzione „zakupy”. Dzielnicowy zatrzymał złodzieja i o zdarzeniu natychmiast powiadomił umundurowanych policjantów, którzy podjęli interwencję i sporządzili stosowną dokumentację – relacjonuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Policjanci, zbierając materiał dowodowy ustalili, że 28-latek ma na koncie kilkanaście podobnych kradzieży sklepowych.

- Dopuścił się ich na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, a straty wyniosły łącznie ponad 3 tysiące złotych. Dowody wskazują też na to, że mężczyzna z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu i ma lekceważący stosunek do porządku prawnego. Znany jest bowiem policjantom z wcześniejszych i częstych konfliktów z prawem – informuje Pawlik.

Za popełnione kradzieże grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-19 11:34:41
Gif: Idzie bieda ! Wielkie POdwyżki dopiero przed nami! A miało być: benzyna po 5.19zł? Nie ma i nie będzie 2) Kwota wolna od podatku do 60tys? Nie ma i nie będzie 3) 30% Podwyżki dla nauczycieli? Nie ma i nie będzie 4) CPK? Nie ma i nie będzie 5) Port przeładunkowy? Nie ma i nie będzie 6) Pożyczka KPO? Nie ma i nie będzie 7) Uśmiechnięta Polska? Nie ma i nie będzie 8) Druga waloryzacja emerytur? Nie ma i nie będzie 9) Zmiana składki zdrowotnej dla przedsiębiorstw? Nie ma i nie będzie 10) Sprawiedliwe wybory do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa? Nie ma i nie będzie 11) Pomoc dla rolników? Nie ma i nie będzie 12) Babciowe? Nie ma i nie będzie 13) Atom jako źródło energii? Nie ma i nie będzie 14) 0% VAT dla transportu publicznego? Nie ma I nie będzie 15) Fabryka Intel w Polsce? Nie ma i nie będzie 16) Kredyt 0%? Nie ma i nie będzie 17) Orlen? Jest ale wkrótce nie będzie 18) Złoto w NBP? Jest ale wkrótce nie będzie 19) TVP i radio? Jest ale wkrótce nie będzie 20) Poczta Polska? Jest ale wkrótce nie będzie 21) Lekarze i inżynierowie? Nie ma ale wkrótce będą 22) Wiatraczki Siemens? Nie ma ale wkrótce będą 23) Nowe unijne podatki? Nie ma ale wkrótce będą 24) Zniesienie podatku Belki? Jest i nadal będzie 25) Laptopy dla dzieci? Były ale się zmyły 26) Zadania domowe dla dzieci? Były ale się zmyły 27) Wakacje kredytowe? Były ale się zmyły 28) Ekspertyzy dotyczące „legalnych zmian” w TVP? Podobno były ale się zmyły 29) Ekstra pieniądze dla UB i SB? Nie było ale są 30) Rekordowa ilość ministrów (ministra) I wiceministrów vel Bizancjum? Nie było, ale są. To tylko 30 ważniejszych zasług uśmiechniętej koalicji: Tuska, Hołownii, Kamysza , Czarzastego
2024-05-20 07:27:13
fifthelement: Ciekawy jestem gdzie są teraz jeb...PIS-y co mają do powiedzenia Ci wszyscy eksperci od demokracji .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: