Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Camerata Silesia śpiewa Chopina

Niezwykła impreza czeka nas 25 czerwca, a odbędzie się w Teatrze w Czeskim Cieszynie o godzinie 18.00. Stowarzyszenie „Via Musica” w Cieszynie wraz z Konsulatem Generalnym RP w Ostrawie i przy współpracy Uniwersytetu Śląskiego realizuje od początku 2010 roku projekt „Rok Chopinowski na Morawach i Śląsku Cieszyńskim”. 
 
To, że można wyśpiewać chopinowskie mazurki, polonezy, walce, preludia, czy nokturny pokazało już wielu śpiewaków, ale Camerata Silesia, jeden z najlepszych polskich wokalnych zespołów kameralnych, przedstawia publiczności nowe, autorskie aranżacje z wielką fantazją i poczuciem humoru. Spektakl muzyczny – bo taką właśnie formę proponuje zespół – poza mistrzowskim kunsztem wokalnym pełen jest zabawnych scen umiejscowionych w romantycznym salonie, w którym pojawia się sam Fryderyk Chopin. Ale w towarzystwie innego geniusza - Jana Sebastiana Bacha. Co wyniknie ze potkania dwóch tak różnych kompozytorów z dwóch odległych sobie epok? Warto się o tym przekonać wybierając się na ten niezwykły koncert z udziałem perfekcyjnej Cameraty pod dyrekcją Anny Szostak i gościnnym udziałem Tomasza Orlowa – genialnego improwizatora oraz solistów baletu.

Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w Centrum Informacji w Cieszynie. Będzie je można także kupić w kasie Teatru w Czeskim Cieszynie, w dniu koncertu, na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu.

PL

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: