Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Było groźnie na granicy

Mogło być groźnie. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej na przejściu w Boguszowicach ujawnili przewóz przez granicę niebezpiecznych towarów z naruszeniem wielu przepisów. Niebezpieczny ładunek mógł stanowić zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego.

 

 

Jan Bacza

........................................................................

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w przejściu drogowym w Cieszynie – Boguszowicach udaremnili przewóz przez granicę z naruszeniem przepisów prawa około 8.000 litrów niebezpiecznej substancji.
Do kontroli granicznej zgłosił się kierowca ciężarówki, mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który zadeklarował wyjazd do Czech. Samochód, którym podróżował wyładowany był rozcieńczalnikiem spirytusowym. Pojazd nie był oznakowany i przystosowany do przewozu materiałów niebezpiecznych. Funkcjonariusze Straży Granicznej w trakcie kontroli stwierdzili ponadto, że mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia samochodów ciężarowych, a jedynie prawo jazdy kategorii B. Nie posiadał również wymaganych dokumentów do transportu materiałów niebezpiecznych. Komendant Placówki SG w Cieszynie wystąpił z wnioskiem o ukaranie kierowcy za naruszenie przepisów obowiązujących w transporcie międzynarodowym.


źródło: Radio Bielsko
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: