Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

By seniorzy czuli się bezpiecznie

W ramach akcji „Bezpieczny senior” spotkali się z seniorami na wspólnej debacie społecznej. Obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się jak kształtuje się poziom bezpieczeństwa w ich rejonie, co to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy program Dzielnicowy Bliżej Nas.

Tematyka spotkań, jakie odbyły się 12 marca w Cieszynie i Zebrzydowicach obejmowała różny zakres realnych i potencjalnych zagrożeń. - Do rozmowy na ten temat zachęcał zebranych asp.szt. Tomasz Pszczółka. Mówił o zasadności spotkań z mieszkańcami i zagrożeniach ze strony osób, które naciągają i oszukują starsze osoby. Wykorzystują ku temu różne metody działania „na policjanta”, „na wnuczka”, na pracownika gazowni czy ZUS-u – informuje Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Oprócz tego słuchacze mogli również zapoznać się m.in.z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, pokazując jak ona działa i jaki jest jej cel.

W wystąpieniu policjanta nie zabrakło również czasu na rozmowę o faktycznych i fikcyjnych powodach „wejść” do mieszkań czy domów. - W części dyskusyjnej spotkania zebrani zadawali pytania, przedstawili swoje sugestie, uwagi i spostrzeżenia. – dodaje Pawlik.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-14 11:44:21
janskocz@gmail.com: Informacja spożniona po fakcie jak zwykle na OX.PL
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją