Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Burmistrz pyta o rewitalizację

Jaki ma być cieszyński rynek i jego okolice? Co się Wam nie podoba w ścisłym centrum miasta? Co chcecie zmienić? Jeżeli macie swoją wizję, powinniście przyjść w poniedziałek do cieszyńskiego ratusza i powiedzieć burmistrzowi jak powinien wyglądać główny plac miasta.
W cieszyńskim budżecie, na ten rok przewidziano zaledwie 50 tysięcy złotych na rewitalizację rynku. Trudno mówić o inwestycjach, pieniędzy starczy zapewne tylko na koncepcję zagospodarowania tego terenu. Ale jaka będzie to koncepcja, to ma wyniknąć z dyskusji o zagospodarowaniu tego miejsca.

W ubiegłym roku udało się wyremontować część chodników. Od kilku lat mówi się natomiast o kwestii ogródków znajdujących się przy cieszyńskich arkadach. Zobacz temat Ogrodowe (r)ewolucje

Spotkanie ma rozpocząć dyskusję na temat wizji cieszyńskiego rynku. Dopuszczam każdy temat dotyczący rynku. Ale także o ulicach przyległych jak Szersznika, Szeroka, Olszaka – mówi burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek. Niewątpliwie podczas spotkania będzie mowa również o parkowaniu na rynku.


Burmistrz Cieszyna przyznaje, że parking na cieszyńskim rynku miał być rotacyjny. Wysokie stawki za parkowanie miały zniechęcać do dłuższych postojów. Początkowo miało być 2 złote za piętnaście minut, pół godziny 5 zł, godzina 10 zł. - mówi włodarz miasta. Problem jednak w tym, że ustawa o drogach publicznych mówi wprost, że opłata za pierwszą godzinę parkowania pojazdu samochodowego nie może przekraczać 3 zł.
Zatem parking na rynku, a raczej pomysły, że będzie to miejsce, na którym kierowcy na krótko będą pozostawiali swoje pojazdy, z góry był skazany na niepowodzenie.

Czy w nowych koncepcjach przewiduje się pozostawienie czy też likwidację parkingu? Jeśli na 500 głosów, 450 będzie za zlikwidowaniem parkingu, to się nad tym zastanowię - deklaruje Mieczysław Szczurek.

Swoje zdanie o tym jak powinno wyglądać ścisłe centrum miasta, będziecie mogli wyrazić podczas spotkania w cieszyńskim ratuszu. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 marca o 15.30 w sali sesyjnej.

Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: