Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Budżet obywatelski w Ustroniu - ostatni dzień głosowania

Do dziś (14.09.2018) do godziny 24:00 mieszkańcy Ustronia mogą jeszcze wziąć udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Oddając swój głos na jeden z projektów, wspiera się realizację zadań, które zdaniem mieszkańców są najistotniejsze. Jest to trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego realizowana przez miasto Ustroń.

Budżet Obywatelski na 2019 rok został wprowadzony przez Uchwałę Rady Miasta z dnia 22 lutego 2018 roku. W budżecie miasta zostały przewidziane środki na realizację projektów zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców. Projekty były zgłaszane w maju i w czerwcu, do 31 sierpnia komisja miała czas na weryfikację i opiniowanie projektów. Ostatecznie do głosowania, które kończy się 14 września 2018 roku, zostało dopuszczonych 29 projektów. Lista projektów dostępna tutaj.
Środki, które zostały wyszczególnione na realizację Budżetu Obywatelskiego to 360 tysięcy złotych. Mają one zostać rozdysponowane pomiędzy 9 ustrońskich osiedli. W związku z tym realizacja jednego zadania nie może być droższa, niż 40 tysięcy złotych, tyle bowiem przypada na mocy równego podziału na jedno osiedle.

Mieszkańcy zagłosować mogą za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego pod tym adresem LINK.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: