Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Budki i karmniki dla Cieszyna

Budki lęgowe oraz karmniki dla ptaków wykonane przez osadzonych z Zakładu Karnego w Cieszynie trafiły na ręce Pani Burmistrz Gabrieli Staszkiewicz.

 Budki i karmniki wykonane w ramach prowadzonego w ZK programu readaptacji "Ekologia-kształtowanie społecznie pożądanych postaw" zawisną na terenie miasta. - Nie jest to koniec naszej współpracy. Już nie długo kolejne nowe mieszkania dla ptaków i karmniki trafią do cieszyńskich parków. Będą służyć ochronie gatunkowej i wspomagać znalezienie gniazd w przestrzeni miejskiej, gdzie nie ma odpowiedniej ilości naturalnych dziupli. Wierzymy, iż nasze działania zwiększą liczebność wielu gatunków ptaków w naszym mieście – mówi por. Tomasz Głasek

Skazani w ramach zajęć oprócz nauki zasad budowy budek, poszerzają swoją wiedzą dotyczącą ochrony środowiska naturalnego i kształtują u siebie proekologiczne zachowania.

Red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-09 17:34:40
tom lem: Kiedyś, takie dzieła robili chłopcy z VI klasy szkoły podstawowej. Te orły na państwowym wikcie, widocznie mają mózgi zorane do poziomu 13 latka, że tylko na takie ręczne robótki ich stać;-) chyba że klawisze, ogarniają konstrukcyjne wyżyny, tylko na swoim wysokim poziomie .
2021-02-09 19:55:01
iga: tom najpierw pomyśl a potem pisz
2021-02-09 20:25:22
nobody66: Ważne, że coś robią, a nie pasożytują wyłącznie na społeczeństwie. Równie dobrze mogliby leżeć na pryczy i dłubać w nosie. Tom lem - zawsze jesteś takim malkontentem?
2021-02-09 21:33:29
tom lem: ... iga i nobody66: może chcecie uczyć skazanych robótek na drutach, te umiejętności uspokajają i czas szybciej przy nich leci;-)
2021-02-10 09:11:01
wyśmienity cwaniaczek: na pewno skitrał jeden z drugim do rękawa jakiś pilnik lub młotek i po nocach piłują kraty lub podkop wykonują....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: