Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna zaprasza

Lipiec na półmetku, jednak Brenna nie zwalnia. Niebawem znowu ciekawe wydarzenia i imprezy odbędą się w gminie.

We wtorek 7 lipca na Skałce odbyło się kolejne spotkanie w ramach Redyku Beskidzkiej 5. Obok Bacówki Państwa Kawików wystąpiła Kapela Maliniorze. O część edukacyjną zadbał Józef Michałek z Istebnej, który opowiadał o pasterstwie w Beskidach i serach wykonywanych na szałasach. Kolejne wydarzenie w ramach Redyku Beskidzkiej 5 odbędzie się w czwartek, 16 lipca o godzinie 16 na Hali Jaworowej na Kotarzu.

W najblizszy piątek 17 lipca, Brenna zaprasza dzieci do amfiteatru. W Parku Turystyki o godz. 16:30 rozpocznie się przedstawienie teatralne pt. “Wilk i Zając” w wykonaniu Teatru “Art-Re” z Krakowa. W spektaklu wykorzystano znane postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pagadi” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela restauracji, dentysty i policjanta, spotyka się z…– jeśli chcesz poznać dalszy ciąg opowieści to zapraszamy 17 lipca do Parku Turystyki. Wstęp na spektakl jest wolny.

Ciekawie w gminie zapowiada się najbliższa sobota. W ten dzień odbędzie się wiele wydarzeń.

W południe na placu sportowym przy góreckiej szkole odbędzie się „Bieg o Serce Utopca”. To charytatywna impreza sportowa. Organizują ją Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna, i Stowarzyszenie “Dogonić czas” z Górek Wielkich. Podczas wydarzenia zbierane będą środki na pomoc dla Dominika Czermaka – 9-letniego mieszkańca Górek Wielkich, chorującego na wodogłowie i padaczkę.
Zgłoszenia do biegu będą przyjmowane przed startem w biurze zawodów na boisku przy szkole. Pętlę biegu można pokonać biegiem, spacerem, spacerując z psem, pchając wózek z dzieckiem, idąc z kijami do Nordic Walking.

O godzinie 13.00 rozpoczną się Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki. Ta impreza przyciąga zawsze wielu zawodników i widzów. Program jest bardzo ciakawy, znajdują się w nim m.in. zawody w koszeniu łąki, toczeniu bala, wchodzeniu na pal. Będą również pokazy wyrobu serów, strzyżenia owiec. Nie zabraknie występów kapel góralskich. Miejsce: Agroturystyka „U Gazdy”, ul. Malinka 5, Brenna Leśnica

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich zaprasza na warsztat teatralny poprowadzony przez aktorów Teatru Gry i Ludzie z Katowic. Spotkanie oparte będzie o działania plastyczne, rozwijające wyobraźnię, pomagające dzieciom uporać się ze swymi „strachami”. Z rzeczy nadających się do recyklingu tworzymy zwariowane potwory. Zabawa ma zakończyć się paradą smoków. Początek tego wydarzenia o godzinie 15.00. Natomiast o godzinie 17.00 spektakl dla dzieci – szewczyk Dratewka.

W sobotę Górkach Wielkich 'Pod Brandysem' odbędzie się impreza rockowa. Od 13 trwać tam będą różne gry i zabawy dla dzieci, później – o 16.00 rozpocznie się koncert. Podczas jego trwania będzie można chorego Dominika. (wcześniej dla niego zorganizowany będzie bieg – czytaj wyżej)Zagrają zespoły:
- Pepper Gas, Shima, Burn Your Garden, Elipsa, 8 Lat w Tybecie, Ludwik

Niedziela to ciekawa propozycja dla miłośników muzyki węgierskiej. Koncert zespołu Cimbaliband - grupa pochodzi z Węgier i stanowi niezwykle żywiołową mieszankę kultur. W zespole grają m.in.: serbski akordeonista, chorwacki perkusista, cygański basista, węgiersko-niemiecki basista oraz węgierski skrzypek i wokalista. Reprezentują różne style, od klasycznych utworów ludowych po nowoczesne aranżacje. Większość tematów pochodzi z szeroko rozumianych Bałkanów. Niebanalną rolę odgrywają w zespole, popularne w Karpatach, ale dziś już nieco zapomniane cymbały. Oprócz tradycyjnych motywów węgierskich („Selyemcsárdás”) zdarzają się tu tematy serbskie („Ciganskolo”), rumuńskie („Velencei álom”, „Oppadirida”, „Megyek az úton” i „Lautar din Bacau”), bułgarskie („Oriental Mahala”), a nawet macedońskie („Siciliana Karsilama”) i transylwańskie („Ez a világ”). Występowali w wielu miejscach na całym świecie od Madrytu po Hakodate w Japonii.Kapela jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 2008 zdobyli Professional Grand Prize na Fringe Festival i Nagrodę Specjalną na Hungarian Drinking Song Competition. Cimbaliband jest także laureatem nagrody publiczności na Uherske Hradiste Festival w Czechach.


Ten koncert w Górkach Wielkich w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”, w niedzielę o godzinie 17.00 Wstęp wolny!

JB

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: