Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna - wykoszą wszystko

Po bardzo energetycznym koncercie grupy Future Folk, który w minioną sobotę odbył się w Brennej, miejscowość ta zaprasza na kolejne wydarzenia w gminie.
Już teraz zapraszamy na ciekawą imprezę, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w Brennej. To VIII Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki. Zawody jak co roku w Brennej Leśnicy w Gospodarstwie Agroturystycznym “U Gazdy” na Malince. (ul. Malinka 5).
W programie: zawody w koszeniu łąki, toczenie bala siana, wspinanie się na pal, kuchnia regionalna, występy kapel góralskich, wieczorny festyn. Koszenie odbędzie się 19 lipca w sobotę. Początek o godzinie 13.00.

18 lipca w piątek kolejne wydarzenie w amfiteatrze. W ramach Plenerowego Teatru dla dzieci zapraszamy do Parku Turystyki na „Opowieść o dwóch siostrach. Siostry dowiadują się, że tylko uczciwa praca i dobroć popłaca a lenistwo i chciwość – wręcz przeciwnie. W przedstawieniu pojawi się Utopiec – postać wodnika znanego na Śląsku Cieszyńskim i maskotka Gminy Brenna. Spektakl w wykonaniu Teatru „Bajkowe Skarbki Śląska” uczy szacunku dla starszych, wartości pracy oraz poszanowania dla cudzej własności. Wstęp na spektakl jest bezpłatny

Dzień później czyli w sobotę 19 lipca kolejna wycieczka górska z przewodnikiem. „Szlakiem Myśliwskim” Trasa: Brenna Spalona (przystanek PKS)- Dworek Myśliwski “Konczakówka” – Mały Cisowy – Błatnia – Brenna Centrum. Ciekawe miejsca podczas wędrówki: -Dworek Myśliwski “Konczakówka” -schronisko PTTK na Błatniej -piękna panorama na Beskidy
Start: godz. 9:00 -Zbiórka w Brennej Spalonej – przystanek PKS. Zapisy w Informacji Turystycznej, ul. Wyzwolenia 77 (Tel. kontaktowy 33 8586 971). Udział w wycieczce jest bezpłatny
 
Weekend to duże muzyczne wydarzenie w Górkach Wielkich w Dworze Kossaków. Odbędzie się tutaj I Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt“. Obejmuje on dziesięciodniowe warsztaty muzyczne adresowane do osób niepełnosprawnych w połączeniu z Konkursem Piosenki i Galą Festiwalową. Głównym celem projektu jest zintegrowanie osób niepełnosprawnych uzdolnionych muzycznie, uwrażliwienie na sztukę oraz rozbudzenie pasji i chęci działania na niwie artystycznej. Uczestnicy są kwalifikowani w kategorii wiekowej od 18 lat. Festiwal zakończy się Galą Festiwalową z udziałem zaproszonej gwiazdy, wręczeniem nagród i dyplomów Laureatom przedsięwzięcia. Walorem nie do przecenienia jest wypoczynkowo – rekreacyjny charakter Festiwalu umożliwiający połączenie kształcenia muzycznego osób niepełnosprawnych w stolicy Górnego Śląska podczas warsztatów wokalnych wraz z odpoczynkiem w uzdrowiskowym, górskim klimacie Dworu Kossaków w Górkach Wielkich podczas Konkursu Piosenki i Gali Festiwalowej.
 
I Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt” organizowany jest przez Stowarzyszenie „Power Of Soul” z siedzibą w Katowicach, którego głównym celem jest upowszechnianie muzyki oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Od 10 – 18 lipca bieżącego roku w Katowicach prowadzone są warsztaty wokalne przygotowujące uczestników do konkursu festiwalowego, który odbędzie się wraz z Galą Finałową na Dworze Kossaków w Górkach Wielkich w dniach 19 – 20 lipca br. Dzięki wdrożeniu edukacji artystycznej związanej z zapotrzebowaniem na ten rodzaj ekspresji stymulującej wzrost wrażliwości u osób niepełnosprawnych, uczestnicy Festiwalu będą pracować nad swoją autoprezentacją, umiejętnością komunikacji i warsztatem muzycznym.


Podczas letnich wakacji, przez całe dwa miesiące w Parku Turystyki w Brennej odbywają się różnorodne zajęcia plastyczne oraz sportowe. Pod okiem instruktorów dzieci będą miały okazję rozwijać pasje artystyczne i sportowe a przy tym miło spędzić wolny czas. Oferta wakacyjnych zajęć to połączenie aktywnego wypoczynku z zabawą i nauką.

Zajęcia sportowe, czyli różnego rodzaju gry i zabawy odbywać się będą w każdy wtorek lipca i sierpnia w godzinach od 16.00 do 18.00

Na zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnie artystyczną zapraszamy w każdy czwartek lipca i sierpnia w godzinach od 16.00 do 18.00

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść i przynieś ze sobą zgodę rodzica oraz zabrać zapał do działania i uśmiech na twarzy.

Zgodę rodzica można pobrać ze strony internetowej zgoda rodzica na zajęcia sportowe i plastyczne lub podpisać na miejscu przed zajęciami.


Red.
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: