Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: unijne pieniądze na ścieżkę rowerową

Brenna, Ustroń i Wisła będą połączone wyremontowanymi odcinkami ścieżek rowerowych. Wójt Jerzy Pilch podpisał umowę na realizację części projektu "Rowerem przez Beskidy", który współfinansowany jest z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

- Chodzi o modernizację „naszego” odcinka Wiślańskiej Trasy Rowerowej biegnącej na wałach rzeki Wisły od dworca kolejowego w Wiśle po granicę Gminy Brenna ze Skoczowem oraz utworzenie odcinka regionalnej trasy rowerowej Cieszyn – Bielsko-Biała w Górkach Wielkich, na wałach rzeki Brennicy, na odcinku od ulicy Nowy Świat do ulicy Bielskiej - napisał na Facebooku wójt gminy Brenna.

Łączny koszt inwestycji to blisko 11 mln zł, a liderem projektu jest miasto Ustroń. O jego szczegółach pisaliśmy wcześniej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-19 18:09:00
CosaNostra: Nareszcie ścieżka rowerowa do Brennej
2020-10-19 18:51:09
koszor: Jaką znowu ścieżkę rowerową? Przecież jest tam dobrze utwardzony wał i nie trzeba robić dodatkowych inwestycji (znam tą trasę). Po drugie: ostatnio podawano zadłużenie gminy Brenna i inwestowanie teraz jest co najmniej szalone.
2020-10-20 11:36:12
stefanbbn: a mnie cieszy kazda sensowna inwestycja, wkrotce na cieszynskiej ziemi bedziemy na rowerach czuc sie jak w Holandi( dla mnie najlepsze rozwiazania drog rowerowych w EU)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: