Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rowerem z Brennej przez Ustroń do Wisły?

Najpóźniej do końca grudnia władze Ustronia złożą wniosek o dofinansowanie unijne projektu, który zakłada powstanie ścieżek rowerowych łączących miejscowość z Wisłą i Brenną. Jak się okazuje, współpraca między gminami nie ograniczy się do tylko tego przedsięwzięcia.

Jak informuje nas ustroński magistrat, który odpowiada za realizację projektu, trasa rowerowa miałaby się rozpoczynać w Brennej i biec wałami rzeki Brennicy oraz lewym brzegiem Wisły. Jej zakończenie umiejscowione byłoby w centrum Wisły. - Ostateczny przebieg oraz długość ścieżki łączącej gminy zostanie ustalony po ukończeniu prac nad Programem Funkcjonalno-Użytkowym przedsięwzięcia - mówi nam Iwona Bujok, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego UM Ustroń.

Projekt zakłada nie tylko położenie nawierzchni asfaltowej na ścieżkach. Powstać ma także tzw. MOR, czyli Miejsce Obsługi Rowerzystów. To swoisty punkt odpoczynku na trasie rowerowej, gdzie można zasięgnąć informacji o atrakcjach w najbliższej okolicy.

Co więcej, dofinansowanie unijne może pokryć nawet 85% kosztów całego przedsięwzięcia. Dokładnej wyceny inwestycji jeszcze nie znamy.

Ustrońskie władze liczą także na dalszą współpracę z Brenną i Wisłą. - Planowane powstanie ścieżki rowerowej łączącej trzy gminy spowoduje między innymi rozwój ustrońskiego roweru miejskiego o poszerzenie oferty i wprowadzenie rowerów elektrycznych. Mamy nadzieję, iż gmina Brenna i Wisła pójdą w ślady Ustronia i przyłączą się do istniejącej ustrońskiej sieci rowerowej, która umożliwiłaby wypożyczanie i podróżowanie rowerem pomiędzy gminami - dodaje Iwona Bujok.

O rowerach miejskich w Ustroniu pisaliśmy pod koniec sierpnia - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-24 19:27:41
Martika: Dobrze by było, żeby projekt Kotarz Arena został zrealizowany wtedy Brenna mogłaby stać się prawdziwa mekką dla rowerzystów. Dziesiątki kilometrów tras rowerowych byłaby nie lada atrakcją dla miłośników rowerowego szaleństwa.
2020-03-28 17:56:17
Goral: Przydałby się nowe inwestycje w tym kierunku, bo w dalszym ciągu brakuje dobrze przygotowanych tras rowerowych. Mam nadzieję, że będzie zielone światło dla budowy Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: