Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: rocznica działalności "Przytulii"

Beskidzki Dom Zielin "Przytulia" w Brennej zainaugurował swoją działalność równo rok temu. Jak przyznają władze gminy, miejsce to przyciąga nie tylko turystów, ale także mieszkańców regionu.

Budynek, w którym mieści się "Przytulia" stoi w tym miejscu od lat 20. XX wieku. Wtedy służył on jako siedziba Towarzystw Katolickich - odbywały się w nim koncerty i przedstawienia teatralne. Po II Wojnie Światowej funkcjonowało tam wiejskie kino.

Dom Zielin powstał dzięki projektowi "Beskid Śląski - Wspólne Dziedzictwo", który gmina Brenna wspólnie realizowała z czeską Bystrzycą. We wnętrzu znaleźć można suszone zbiory ziół i roślin występujących na Śląsku Cieszyńskim, a także je powąchać i ich dotknąć.

Jak informuje gmina, w ciągu pierwszego roku działalności ośrodek odwiedziło aż 5500 osób, które gościły na różnych warsztatach, wykładach, spektaklach czy spotkaniach autorskich. Podczas pierwszej breńskiej Nocy Muzeów do "Przytulii" przyszło ponad 200. uczestników.

Warto także przypomnieć, że inwestycja została wyróżniona podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywał się w Katowicach. Pisaliśmy o tym tutaj - LINK.

- Jesteśmy gminą turystyczną i w dzisiejszych realiach musimy mieć atrakcje przyciągające gości z różnych stron Polski oraz Europy. Beskidzki Dom Zielin „Przytulia” bez wątpienia stanowi taką właśnie atrakcję. Cieszę się, że w ramach projektu „Beskid Śląski – wspólne dziedzictwo” udało się nam stworzyć interesujący produkt turystyczny, który budzi wyjątkowo duże zainteresowanie – mówi wójt gminy Brenna Jerzy Pilch.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-31 10:00:08
Donek: A czyja to zasługa że ten dom istnieje czy nie czasem Pana Grajewskiego. Panie burmistrzu niech Pan coś zrobi żeby Arena Kotarz nie wycięła ponad 20 ha lasu na Kotarzu obiecał to Pan Breniakom w kampanii wyborczej podajże 5 lat temu jak Pan konkurował z Mendrkiem . Niechże Pan dotrzyma słowa. Breniacy mogą się na Panu zawieść.
2019-11-08 14:14:42
Radzik: Takie miejsca są potrzebne i dobrze, że coś się dzieje Brennej. W rozwój turystyczny zawsze warto inwestować bo z tego są pieniądze zarówno dla gminy jak i dla mieszkańców.
2019-11-22 15:25:29
Goral: Brenna ma potencjał i należy to dobrze wykorzystać. Wszelkie inicjatywy mające na celu promowanie miejscowości są jak najbardziej wskazane.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: