Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna: Przytulia wyróżniona

Kilka dni temu pisaliśmy o Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbywał się od poniedziałku (13.05) do środy (15.05) w Katowicach. Wspomnieliśmy tam o wyróżnieniu przyznanym Brennej za modernizację starego kina w Beskidzki Dom Zielin "Przytulia". Jak się okazuje, wójt Jerzy Pilch nagrodę odebrał z rąk byłego premiera RP Jerzego Buzka oraz obecnego Ministra w Kancelarii Prezydenta - Andrzeja Dery.

O szczegółach przyznanego wyróżnienia pisaliśmy tutaj - LINK.

- To dla nas naprawdę ogromne wyróżnienie, które z jednej strony niezmiernie cieszy, a z drugiej mobilizuje do kolejnych działań. Tym bardziej, że byliśmy najmniejszą jednostką samorządu nagrodzoną w tym konkursie, a jego kapituła powstanie „Przytulii” oceniła wyżej niż wiele innych, większych i droższych inwestycji komunalnych. Widać to, że uratowaliśmy stuletni budynek, w którym dzisiaj na tle ziół przedstawiamy historię naszej gminy, było naprawdę znakomitym pomysłem, za realizację którego serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt osobom - mówi wójt Jerzy Pilch w informacji na portalu gminy.

Jak mówi nam skarbnik Brennej Joanna Macura, "Przytulia" to miejsce jedyne w swoim rodzaju. - To prawdopodobnie jedyne muzeum ziół w naszym kraju. Jest to magiczne miejsce, w którym tradycja przenika się z nowoczesnością. Interaktywna wystawa opowiada historię naszego regionu przez pryzmat ziół, a organizowane prelekcje i warsztaty zachęcają do korzystania z nich w różnych dziedzinach życia. Wokół budynku powstał ogródek zielny, w którym zgromadzono ponad 200 roślin występujących w Beskidzie Śląskim - przyznaje.

W Beskidzkim Domu Zielin byliśmy niedawno przy okazji pierwszej nocy muzeów, którą organizowała gmina Brenna. Link do fotoreportażu poniżej.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-18 09:20:40
Marzanna: A co tam robi niejaki Buzek. Peowski wójt przed wyborami zaprasza Europosła z jego partii. Myślę że Breniacy nie będą naiwni i nie zagłosują na 79 letniego dziadka który powinien wnuki bawić jest dość młodszych i kompetentniejszych ludzi do UE. Kiedyś było tak panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek a teraz jest tak panu Bogu ogarek a diabłu świeczkę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: