Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna na weekend

Przed nami trzy ostatnie tygodnie wakacji. Brenna nie pauzuje, co weekend zaprasza na ciekawe wydarzenia.

Jak co piątek, Brenna zaprasza do Parku Turystyki na przedstawienie teatralne pt. “Kubuś Puszatek i przyjaciele” w wykonaniu Teatru “Art-Re” z Krakowa.
Spektakl jest muzyczną opowieścią o tytułowym Kubusiu Puszatku i jego przyjaciołach: Krzysiu, Osiołku Kłapouchu, Kangurzycy, Króliku, Prosiaczku, Sowie Przemądrzalskiej i brykającym Tygrysku …. – jeśli chcesz poznać dalszy ciąg opowieści to zapraszamy 14 sierpnia o 16.30 do Parku Turystyki.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dzień później Kozia Zagroda, mieszcząca się w Brennej przy ul. Sportowej 3 zaprasza na dwudniowe Święto Ziół i Jagnięciny.
Serwowane będą dania z jagnięciny. Dla ochłody polecamy herbatę z zielin – zachęca Rafał Marchlewicz z Koziej Zagrody. Dodatkowo za darmo będzie można wziąć udział w warsztatach wyplatania z siana. Będzie też pokaz wyrobu sera. To wydarzenie w sobotę i niedzielę od godziny 11.

Także w sobotę w Parku Turystyki muzyczne popołudnie. Od 17.00 Disco Party - zabawa z zespołami:Claris, Fantastic Boys a o 19.30 festyn z zespołem Rybka Dance.

Niedziela to sportowe wydarzenie w gminie. Odbędzie się trzecia edycja Biegu o Breńskie Kieprce. Dzisiaj zamknięto listę startową, widnieje na niej trzysta nazwisk. Jest to bieg górski, anglosaski na trasie 15 kilometrów. Wystartuje u nas m.in. Ewa Majer, pięciokrotna zwyciężczyni 'Chudego Wawrzyńca', oprócz niej znani – Piotr Koń, Jarek Gniewek, Dawid Malina - obecny brązowy medalista Mistrzostw Polski na 5000 m a także Tomasz Kawik, również brązowy medalista w sztafecie. - mówi Krzysztof Gawlas organizator biegu.

Zawodnicy wystartują o godzinie 10.30 z Parku Turystyki, pobiegną doliną Hołcyny, później na polanę Kotarską, przez Grabową. Zbiegamy stokiem Starego Gronia, do Parku Turystyki gdzie znajduje się meta biegu – dodaje Gawlas.

Choć do biegu już się nie zapiszemy, organizatorzy liczą na gorący doping kibiców na całej trasie. Po biegu, około godziny 14.00, nastąpi wręczenie nagród dla zwycięzców. Później muzyczna zabawa w amfiteatrze.

 

red.

materiał sponsorowany

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: