Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna - dożynki i stare motory

Przed nami ostatnie dni wakacji, warto ten czas maksymalnie wykorzystać. Gmina Brenna przygotowała kilka ciekawych propozycji.

Tradycyjnie, jak przez całe wakacje, w najbliższy piątek odbędzie się przedstawienie teatralne. Teatr “Art-Re” z Krakowa zaprasza do Parku Turystyki na przedstawienie teatralne pt. “Wilk i Zając na wakacjach”. W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pagadi” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela pensjonatu, ratownika i właściciela nadmorskiej smażalni, spotyka się z …. – jeśli chcesz poznać dalszy ciąg opowieści to zapraszamy 28 sierpnia do Parku Turystyki. WSTĘP WOLNY!

Sobota 29 sierpnia. W tym dniu w amfiteatrze w Brennej powinni pojawić się pasjonaci starej motoryzacji. Brenna bowiem jest jedną z miejscowości, w której odbędzie się III Cieszyński Rajd Motocykli Zabytkowych im Gwido Karola Langera. Będzie to 5 eliminacja Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych i XII runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Zabytkowe motocykle pojawią się w Parku Turystyki około godziny 12.30. Przed sceną Amfiteatru odbędzie się próba sprawności kierowania Sz3

W sobotę
na swój festyn zapraszają również strażacy z OSP w Brennej Centrum. Początek o godzinie 16.00. Nie zabraknie grochówki, placków i zabawy z zespołem.

Ostatnia niedziele sierpnia to w Brennej tradycyjne dożynki Ekumeniczne. Tym razem będzie to już 26. edycja tego święta. Korowód dożynkowy wyruszy o godzinie 14.00 spod kościoła ewangelickiego w stronę centrum gminy. W amfiteatrze przedstawiony zostanie obrzęd dożynkowy. Odbędzie się tam również nabożeństwo ekumeniczne, występy Chórów i Orkiestry Dętej, oraz występy Zespołów Regionalnych. W programie także koncert zespołu „ONYX” i festyn z zespołem „MUSICSTAŚ”.

red.

materiał sponsorowany

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: