Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Wiśle w stylu country

W dniach 22-23 sierpnia odbył się XVI Wiślaczek Country. Jak co roku impreza przyciągnęła do Wisły rzesze fanów muzyki rodem z Kanady i USA.

Festiwal rozpoczął tradycyjny korowód zespołów, trucków i motocyklistów. Na czele jechał burmistrz Wisły Tomasz Bujok wraz z reprezentantami Rady Miasta i Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Na drewnianych rowerkach trasę korowodu pokonała delegacja z zaprzyjaźnionej, węgierskiej miejscowości Tarnalelesz, której przewodził wójt Bela Kovacs. Przy "małej scenie" na pl. Hoffa można było obejrzeć krótkie popisy taneczne zespołów „Country Babki” prowadzone przez Karinę Szymańską, „Paka” z Pakosławia oraz pracowników Wiślańskiego Centrum Kultury. Nie zabrakło oczywiście motocyklistów z całej Polski. Zgromadzeni na wiślańskim rynku mogli podziwiać około 1000 (!) maszyn, które zawsze robią niesamowite wrażenie na uczestnikach festiwalu.

Dwudniowe koncerty w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny zainaugurował strzałem z broni "szeryf" miasta Tomasz Bujok. W pierwszym dniu na scenie wystąpili: John McCullough & Stars’n Bars (USA), Droga na Ostrołękę, Cash Flow, Wheels of Steel, Andrzej Trojak i Wąsy, zespół taneczny Caramella (Czechy) oraz wiślańskie „Country Babki”. Do późnych godzin nocnych trwała również country zabawa taneczna na wiślańskiej binie oraz country bal w restauracji „Dom Zdrojowy”. Drugiego dnia na rynku można było wsłuchać się w największe przeboje country oraz obejrzeć popisy taneczne zespołu tanecznego „Paka” z Pakosławia. Następnie trwała taneczna niedziela z zespołem Strefa Country. Gośćmi zespołu byli: West Band, Trace i PM2 Collective oraz zespół taneczny „Paka”. Pomiędzy występami poszczególnych zespołów odbywała się nauka tańca liniowego. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i była dla wielu uczestników okazją do corocznego, wspólnego spotkania i zabawy.

Wiślańskie Centrum Kultury serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom korowodu, Straży Miejskiej oraz Policji, obiektom, które gościły wykonawców oraz sponsorom.Portal OX.PL był patronem medialnym imprezy


UM Wisła/red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją