Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Brawa dla Was” – już dziś o 13!

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia, który upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Celem obchodów święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie. W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa obchody mają trochę inną formułę.

Osób zaangażowanych w zwalczanie epidemii jest wiele. Jednak na pierwszej linii frontu w walce z nieznanym wrogiem, który codziennie wydaje się silniejszy, stoją lekarze, pielęgniarki, ratownicy i farmaceuci. Dlatego ten dzień to dobra okazja, aby podziękować im wszystkim za walkę o nasze życie i zdrowie. To, z czym mierzy się na codzień personel medyczyny, jest dla większości z nas nie do wyobrażenia.

W mediach codziennie pojawiają się setki nowych informacji o koronawirusie. I choć doceniamy pracę pracowników służby zdrowia, to na co dzień łatwo można zapomnieć o tym, jak bardzo poświęcają siebie i swoje rodziny, by wygrać walkę z nowym patogenem. Wielu z nich zapłaciło już za swoją pracę słoną cenę - sami zachorowali i przebywają często w kwarantannie poza miejscem swojego zamieszkania.

W całej Polsce w pomoc personelowi służby zdrowia włącza się wiele firm, stowarzyszeń, fundacji, osób prywatnych, którzy szyją maseczki, produkują przyłbice, przygotowywują posiłki, wynajmują hotele czy mieszkania dla tych, którzy muszą przebywać na kwarantannie. Nie każdy jednak z nas może zaoferować taką pomoc.

Natomiast każdy może w swoim mieszkaniu włączyć się w ogólnopolską akcję „Brawa dla was”, która odbędzie się właśnie dziś w Światowym Dniu Zdrowia (07.04.) o godzinie 13:00. Aby włączyć się w akcję należy właśnie o 13:00 wyjść na balkon lub stanąć w otwartym oknie i głośno oklaskiwać tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu czyli wszystkie służby medyczne.

Tym symbolicznym gestem możemy podziękować tym osobom za ich ogrom pracy skierowany dla zarażonych, poświęcenie, dodać otuchy i odwagi w tej dziwnej wojnie, na którą nikt nie był przygotowany. Małe gesty znaczą bardzo wiele. Dlatego pokażmy białemu personelowi, że o nich pamiętamy i klaszcząc podziękujmy im właśnie w Światowym Dniu Zdrowia.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-07 09:27:52
krzysztof.nn: Światowy Dzień Zdrowia - należą się słowa uznania dla pracowników służby zdrowia, w szczególności naszych lokalnych - ale jeśli łączyć je z epidemią, to jeszcze większy szacun dla bezimiennych rzesz ekspedientek, kierowców, piekarzy, rolników itede, którzy pomimo i wbrew ogłupiającej społeczeństwo a korzystnej jedynie dla rządzących bezrozumnej panice pracują dzień w dzień, pozwalając nam wszystkim po prostu ż y ć
2020-04-07 09:42:56
hanbes: Fajnie to ująłeś krzysztof... Brawo oni!
2020-04-07 09:59:44
krzysztof.nn: p.s. w tych dniach trzeba też pamiętać o tych, co jeszcze nie tak dawno dla swoich podłych politycznych celów na lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych pluli, organizowali w TVPiS obrzydliwe hejterskie kampanie przeciwko nim, o Ziobrze, który z perwersyjną nienawiścią od lat atakuje lekarzy - o nie, panowie władza, nie zapomnimy, by ta nauczka jaką swą podłością nam dajecie od kilku lat nie poszła na marne
2020-04-07 10:24:13
politykier: o nie, panowie władza, nie zapomnimy... O, cześć wam panowie, magnaci... // https://www.youtube.com/watch?v=JLI4KgV1lj8 // - czyiś rodowód?
2020-04-07 10:26:09
tom lem: ...można się pogubić w tych twoich strachach krzysio+, to w końcu jest ten stan klęski żywiołowej. Ekspedientki, kierowcy, listonosze i wiele innych dziś pracujących, chyba bimba sobie z zagrożenia własnego zdrowia i życia, gdy jedynymi światłymi obywatelami pozostali niektórzy samorządowcy z pozamykanych magistratów i starostwa, pracujący dziś online w maseczkach za drzwiami własnych domów ;-))) w obawie przed wyborami.
2020-04-07 10:39:18
politykier: Światowa Organizacja Zdrowia World Health Organization, WHO organizacja działająca w ramach ONZ, zajmująca się ochroną zdrowia. Jej siedziba jest w Genewie. Kraje członkowskie WHO wyznaczają delegacje do Światowego Zgromadzenia Zdrowia – najwyższy organ decyzyjny WHO. Wszystkie kraje członkowskie ONZ mogą stać się członkami WHO i zgodnie z informacjami na stronie internetowej WHO „Pozostałe kraje także mogą być przyjęte do Organizacji, jeśli ich wniosek zostanie poparty przez zwykłą większość głosów Światowego Zgromadzenia Zdrowia”. WHO to organizacja państw o charakterze politycznym, a nie naukowym...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: