Bosko Cup zakończone

Przez weekend w Bielskiej Hali sportowej przy hotelu ?Widok? (8-9 luty 2014) trwały VI Halowe Finały Bosko Cup, czyli Turniej Piłki Nożnej Ministrantów Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Najlepsza okazała się Rajcza, z powiatu najwyżej, bo na czwarte miejsce zawędrowała Brenna.

O miano najlepszej drużyny oraz możliwość udziału w rozgrywkach ogólnopolskich zmagało się dziewięć drużyn, które zwyciężyło w elminacjach. Zostały podzielone na trzy grupy: Grupa A (Rychwałd, Rajcza, Skoczów Górny Bór), Grupa B (Brenna, Milówka, Inwałd), Grupa C (Buczkowice, Kończyce Małe, Harmęże).

Strzelono łącznie 67 bramek w 13 meczach, w tym 24 bramki zdobyli zwycięzcy turnieju - drużyna Parafii św. Kazimierza Królewicza z Rajczy. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał były trener reprezentacji Polski, Antoni Piechniczek.

Po pierwszym dniu zmagań do półfinału awansowały zespoły z parafii:

Rajcza – św. Kazimierza Królewicza
Brenna – św. Jana Chrzciciela
Harmęże – Matki Bożej Niepokalanej
Rychwałd – św. Mikołaja

Ostatecznie zespół z Brennej uległ w półfinale drużynie z Rajczy, a w meczu o 3. miejsce nie zdołał pokonać Harmęża. Na pierwszym miejscu uplasowała się Rajcza, drugie przypadło Rychwąłdowi, a trzecie zajęło Harmęże.