Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ratusz w Czeskim Cieszynie oczyszczony z zarzutów

Policja umorzyła śledztwo ws. rzekomych nadużyć w ratuszu w Czeskim Cieszynie. Śledczy doszli do wniosku, że żadne przestępstwo nie zostało popełnione. Włodarze miasta są niemniej przekonani, że sprawa zaszkodziła wizerunkowi miasta.

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) jesienią 2012 r., po przeprowadzeniu w czeskocieszyńskim ratuszu kontroli dotyczącej czerpania funduszy europejskich złożyła w Prokuraturze Wojewódzkiej w Ostrawie zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa. Dochodzenie w tej sprawie ciągnęło się ponad rok, o wiele dłużej niż sprawy innych miast, które stosunkowo szybko zostały umorzone.

Po ocenie wszystkich zdobytych, ustalonych i udokumentowanych informacji i faktów policja kryminalna w listopadzie ub. roku umorzyła śledztwo, ponieważ nie doszło do popełnienia czynu karalnego przez jakąkolwiek konkretną osobę wobec kogokolwiek – mówi w rozmowie z „Głosem Ludu” rzeczniczka Wojewódzkiej Komendy Policji w Ostrawie, Soňa Štětínská.

Kierownictwo ratusza do tej pory nie otrzymało oficjalnych wyników śledztwa. – Cały zarząd miasta był przesłuchiwany przez policję w Ostrawie. Zarzuty się nie potwierdziły, lecz miasto zostało poszkodowane przez nagłośnienie sprawy w mediach, zwłaszcza przez niezgodne z prawdą przedstawienie faktów w reportażu Radka Johna „Bez cenzury”, emitowanym przez Telewizję Barrandov – skomentował wyniki dochodzenia wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna, Stanisław Folwarczny.

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: