Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Boscy piłkarze

Piłkę kopią piłkarze i ministranci! Turniej Bosco Cup przyciąga wiele ministranckich drużyn. Znamy już tych, którzy świetnie zaprezentowali się w tym sezonie.

Na co dzień w komżach służą przy ołtarzu, jednak bywają dni, kiedy wstępuje w nich duch sportowej rywalizacji. Wtedy wbiegają na boisko i kopią piłkę.

Tu nie ma taryfy ulgowej, biegają wszyscy, często pod okiem opiekunów księży, którzy dopingują ich wysiłki. Turniej piłki nożnej ministrantów z diecezji bielsko-żywieckiej można z pewnością zaliczyć do jednego z najważniejszych wydarzeń piłkarskich w regionie, choć jego profesjonalną organizacją można byłoby się pochwalić również za granicami diecezji bielsko-żywieckiej.
Najwazniejsza jest zasada fair play. Źle tu widziane oszukiwanie, brutalne zachowanie czy przeklinanie na trybunach. W końcu całemu wydarzeniu przyświeca osoba świętego, który z nieba patrzy na całą rywalizację, jako patron młodzieży. W tym roku już turniej został zakończony. W Brennej odbyła się I Piłkarska Gala kończąca turniej Bosco Cup. Poznaliśmy zwycięzców tytułów "Piłkarz Roku 2011” oraz „Opiekun Roku 2011”

- O godzinie 18.30 rozpoczęła się wyjątkowa chwila, prowadzący ten wieczór Ola Madzia i Marek Gielata przywitali przybyłych gości, wśród których znajdowali się: p. Teresa Pomper (Mama ks. Marcina), p. Iwona Szarek (Wójt Gminy Brenna), p. Jerzy Pilch (Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego) nominowani do nagród oraz wielu innych osób. Smutek w sercach organizatorów zawitał, gdy się okazało, że nie dojechał: ks. Tomasz Związek, p. Szymon Węglarz – nominowani do nagrody „Opiekun Roku” oraz Miłosz Węglarz, Marcin Porębski i Piotr Śleziak – nominowani do nagrody „Piłkarz Roku”. Jednak wspólne pocieszenie każdego w Sztabie, prośba skierowana do św. Jana Bosko i można było rozpocząć, ten wyjątkowy wieczór, w którym wspominano wszystkie dotychczasowe turnieje, które już tworzą okazałą kartę historii. A to tylko pokazuje, jak ten turniej się rozwija, co powoduje, że pewne nowe funkcje się pojawiają. W czasie tegoż wieczoru ks. Marcin oficjalnie ogłosił, że od czerwca, mamy w Sztabie Panią Prezes: Justynę Gawlas, która będąc „prawą ręką księdza” wspiera bardzo mocno we wszelkich dziełach - informują organizatorzy turnieju na stronie internetowej promującej turniej Bosco Cup.

Opiekunem roku został Szymon Węglarz 95 pkt, drugie miejsce zajął ks. Piotr Wróbel 90 pkt, a trzecie ks. Tomasz Związek 35 pkt.
Tytuł "Piłkarza Roku" zdobył Mateusz Motyka, drugi był Miłosz Węglarz, a trzecią lokatę zgarnął Marcin Porębski.  W ciągu trwającej Gali trzy razy wystąpiła Klaudia Goryl – ze szkoły Muzycznej Yamacha.

Podczas podsumowania turnieju nie zabrakło też planów na przyszłość, niektórzy już z niecierpliwością czekają na kolejną edycję Bosco Cup - Jeszcze raz dziękujemy Bogu za tak wspaniałe chwile, jakie dane nam było przeżywać i wszystkim przybyłym gościom, za waszą obecność. Sponsorom za otwartość waszego serca i wsparcie. Wszystkim za wszystko BÓG ZAPŁAĆ.

WIĘCEJ INFORMACJI ZOBACZYSZ NA STRONIE INTERNETOWEJ TURNIEJU

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: