Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skipassy w Alpach się sprawdzają, jak będzie w Wiśle?

Ośrodki narciarskie w Wiśle chcą pracować na wzór tych alpejskich. Od tego sezonu narciarskiego turyści będą mogli korzystać ze skipassów, a co za tym idzie, szusować po stokach bez zawracania sobie głowy karnetami i stania w kolejkach.

Narciarze wybierający się na stoki w Wiśle od nowego sezonu będą mogli korzystać ze skipassów, czyli czasowych karnetów narciarskich, dzięki którym będą mogli „zaliczyć” kilka wyciągów, bez stania w kolejkach po indywidualne karnety. Takie czasowe karnety obowiązywać będą najprawdopodobniej na okres 2 i 7 dni.

Jak przyznaje Ewa Zarychta, szefowa Referatu Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle, przekonywanie przedsiębiorców do tego pomysłu trwało już od jakiegoś czasu. – Od kilku lat trwają już rozmowy na ten temat. W końcu udało się dojść do porozumienia i podczas tego sezonu zimowego obowiązywać będą czasowe karnety narciarskie. To ewenement na skalę regionalną – mówi Ewa Zarychta.

Wiadomo, że w ramach skipassów będzie można korzystać z  głównych wyciągów narciarskich – na Stożku, Nowej Osadzie czy Cieńkowie. Do akcji planują się włączyć również mniejsze wyciągi. Narciarze nie powinni się martwić o kupno karnetów. – Będą dostępne przy wyciągach i w miejscach noclegowych – dodaje Ewa Zarychta.

Być może na tym pakietowa akcja się nie zakończy. Beskidzka Piątka, czyli Brenna, Istebna, Wisła, Szczyrk i Ustroń planują stworzyć Kartę Lojalnościową, dzięki niej turyści będą zbierać punkty, tym samym liczyć na upusty przy korzystaniu z usług oferowanych przez gestorów ośrodków wczasowych czy gastronomii.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: