Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bonifikata za brak prądu

Gwałtowne i silne burze, które wystąpiły 8 lipca, spowodowały w wielu miejscach uszkodzenia sieci energetycznej i pozbawiły dostaw zasilania. Jak informuje Tauron Dystrybucja - w kulminacyjnym momencie pozbawionych energii elektrycznej było około 450 tys. klientów (głównie na obszarze województw dolnośląskiego, małopolskiego i śląskiego).

Ubiegłotygodniowa nawałnica spowodowała liczne przerwy w dostawie prądu także na Śląsku Cieszyńskim. Szczególnie w tym względzie ucierpiały Zebrzydowice. Brak prądu spowodował, że nieczynne były sklepy, nie pracowały firmy. A wiele produktów z domowych lodówek mieszkańcy musieli wyrzucić.

Jak informuje dostawca energii, w pierwszej kolejności koncentrowaliśmy się na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym klientom. Ponad 300 brygad energetycznych nieustannie pracowało przez ostatnie dni, by naprawić uszkodzoną sieć energetyczną i przywrócić zasilanie.

Pomimo dołożenia wszystkich starań i pracy naszych brygad przez 24 godziny na dobę nie do wszystkich klientów udało się przywrócić zasilanie w wymaganym umową czasie. Wszystkich, których dotknęły wyłączenia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość ze względu na masową skalę zniszczeń sieci energetycznej przez siły natury. - czytamy na internetowej stronie firmy dostarczającej energię.

Do naszej redakcji zwróciła się Klaudia Bohucka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Cieszynie. Jak informuje - klienci którzy pozbawieni byli dostaw energii elektrycznej powyżej 24 godzin, mogą starać się o bonifikaty w firmie Tauron.

Aby bonifikatę uzyskać, trzeba wypełnić wniosek umieszczonego na stronie internetowej i przesłanie na adres: Tauron Obsługa Klienta, 40-389 Katowice, ul. Lwowska 23. Szczegółowe informacje na temat kto i jak może starać się o bonifikatę, znajdziecie pod TYM linkiem.

red.

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-17 09:04:17
SramDoZlewu: ok. 15zł /dzień odszkodowania , niech se to w swoje tłuste cztery litery wsadzą.<br />Agregat prądotwórczy kosztował mnie 15zł/godz.
2015-07-21 18:43:25
adpo: obciach sobie robią
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: