Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bomby nie było, jego złapali

'Macie bombę i tylko 15 minut czasu!' -tymi słowami przeraził pracowników warszawskiego biurowca 42-letni Krzysztof B. 3000 ewakuowanych osób, nerwy, stres i akcja policji. Autor alarmu na szczęście został już zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek tuż po 15-stej w biurowcu przy ulicy Polnej w Warszawie. Do sekretariatu jednej z firm zadzwonił mężczyzna oznajmiając, że w pomieszczeniach jest bomba a pracownikom pozostało jeszcze tylko 15 minut czasu. Zanim przerażona tym, co usłyszała kobieta zdążyła zadać jakiekolwiek pytanie rozmówca rozłączył się.

Informacja o alarmie bombowym trafiła do stołecznego stanowiska kierowania. Natychmiast rozpoczęto ewakuację około 3 tysięcy osób a policyjni pirotechnicy przez 3 godziny sprawdzali biurowiec w poszukiwaniu rzekomej bomby. Kiedy wiadomo już było, że w budynku jest bezpiecznie i nie ma w nim żadnego ładunku wybuchowego pracownicy wrócili do pracy. Ustalenia procesowe i praca operacyjna we współpracy z policjantami z powiatu cieszyńskiego już następnego dnia po zdarzeniu doprowadziły policjantów do Wisły.

Ustalenia policjantów się potwierdziły, wspólnie z funkcjonariuszami z Wisły, został zatrzymany mieszkaniec tego miasta
– informuje aspirant Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej komendy.


 

 
42-letni Krzysztof B. mieszkaniec Wisły, zadzwonił z domu do Warszawy z informacją o bombie angażując tym samym niepotrzebnie na wiele godzin służby ratunkowe. Mężczyzna przyznał się do tego, co zrobił, lecz nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć motywów swojego działania.
 
Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

 
JB

Zobacz wideo:

źródło: ox.pl/KSP
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: