Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bolko Kantor c.d.

W 2008roku spektakl ''Bolko Kantor'' zrealizowany przez Cieszyńskie Studio Teatralne zyskał miano najważniejszego wydarzenia teatralnego w regionie. Dziś Teatr CST zaprasza na dalszy ciąg spektaklu o Adolfie ''Bolko'' Kantorze.

Już 12 lutego w Teatrze Cieszyńskiego Studia Teatralnego odbędzie się premiera spektaklu : „Republika Bolko Kantor” według scenariusza i w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego. 

To kontynuacja spektaklu CST o Adolfie „Bolko” Kantorze (1910 - 1992) - przedwojennym polskim bokserze zawodowym, żołnierzu, trenerze i społeczniku. 

Spektakl „Bolko Kantor” miał swoją premierę w 2008roku. Wystawiony był m.in. na Festiwalu „Malta” w Poznaiu, Praskiej Wiośnie Teatralnej w Warszawie i Festiwalu Sztuk Społecznych i Politycznych „Mury” w Krakowie. Szeroko komentowana sztuka wzbudziła ogromne zainteresowanie poruszoną w spektaklu historią Śląska Cieszyńskiego podczas II wojny światowej.

Spektakl  „Republika Bolko Kantor” pomimo cech „kontynuacji” nosi charakter osobnej całości. Bolko Kantor – pacjent szpitala psychiatrycznego, „podopieczny” komunistycznej bezpieki, trener i animator sportu, każdym swoim czynem tworzy swoją, niepodległą „Republikę” prawa do spełniania marzeń i nieskrępowanego wyrażania samego siebie. Jego swoista postawa życiowa, opór i walka z systemem, są boleśnie odczuwane przez najbliższych. Postać ta, choć trudno w to uwierzyć, jest niewygodna dla wielu współczesnych, bowiem historia jego życia zbyt mocno przypomina ile znaczy jeden człowiek.

Premiera "REPUBLIKI BOLKO KANTOR" 12 lutego, o godz. 18.00 w Teatrze CST, ul. Wyspiańskiego 2 (ul.Chrobrego), Cieszyn. Bilety w cenie 30 zł w Miejskim Centrum Informacji Rynek 1 - Ratusz, od 1 lutego.

 

KOD

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: