Biegali w Cieszynie

Bieg Cieszyńska Godzinówka już za nami. W niedzielnej rywalizacji brało udział kilkudziesięciu biegaczy. Każdy otrzymał pamiątkowy medal, gadżet oraz posiłek.

W minioną niedzielę tj. 30.10. miłośnicy biegów spotkali się przed Boiskiem „Pod Wałką”, aby wziąć udział w biegu organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie oraz Koordynatora parkrun Cieszyn, wspomaganych przez Wolontariuszy z Punktu Wolontariatu Sportowego przy Stowarzyszeniu „GramOLajf”. Do rywalizacji przystąpiło 56 biegaczy, którzy rywalizowali ze sobą na trasie biegnącej alejkami Sport-Parku wokół boiska "Pod Wałką". Uczestnicy biegu w czasie 1 godziny musieli pokonać jak największą ilość okrążeń, przy czym w sytuacji takiej samej ilości okrążeń decydował czas pokonania całej trasy. Jedno okrążenia trasy liczyło 1225 m.

Zarówno wśród zawodników jak i zawodniczek najlepsza trójka pokonała taką samą ilość okrążeń, a o końcowej pozycji decydował czas w jakim została pokonana cała trasa. Panie pokonały 10 okrążeń, a najlepsza okazała się Kinga Kowalska z Olzy Cieszyn, która wyprzedziła Dorotę Ryszkowską z Szakal Team i Bożenę Rzepecką z Olzy Cieszyn. Panowie przebiegli 14 okrążeń a wygrał Bartosz Misiak z Olzy Cieszyn, wyprzedzając Tomasza Wróbla z MKSR Centrum Dzięgielów i Rafała Błahuta z Olzy Cieszyn. Najlepszą drużyną okazała się Olza Cieszyn, której biegacze stanowili najliczniejszą grupę. Na podium w klasyfikacji drużynowej znalazł się również SpeedCross Knurów oraz Szakal Team.

Najlepsi biegacze, biegaczki i drużyny zostały nagrodzone a wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale, gadżety oraz ciepły napój i posiłek.