Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpłatne zajęcia w Kontakcie

Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" w Cieszynie zaprasza rodziców z małymi dziećmi do udziału w cyklu zajęć z „Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne”. Zajęcia te wspomagają rozwój dziecka, uczą relacji w grupie, a także zacieśniają więzi pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Spotkanie poprowadzi Joanna Bala.

Jednak to nie jedyna propozycja Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt”. Stowarzyszenie przygotowało dla wszystkich chętnych szereg ofert z których z pewnością warto skorzystać. 

- Aktualnie ruszyły spotkania grupy dla młodzieży „Odnaleźć siebie”– wyjaśnia Elżbieta Kiedroń -Fałat kierownik „Kontaktu” - grupa spotyka się po to, żeby porozmawiać o swoich problemach i codziennych sprawach. Młodzież uczy się radzić sobie z emocjami, poznaje nowych rówieśników, a przede wszystkim w miłej atmosferze spędza wspólnie czas.

CPEiT „Kontakt” zaprasza również młodsze dzieci do wspólnej zabawy i nauki podczas zajęć „Fanny English”. - Zajęcia z języka angielskiego przeznaczone są dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Podczas spotkań prowadzone są zabawy integracyjne, które pozwalają im dobrze poczuć się w grupie i otworzyć na innych, a przy okazji poznać nowe słówka z języka angielskiego. Grupa nadal jest otwarta, zapisy trwają  – dodaje E. Kiedroń - Fałat.

W ofercie Stowarzyszenia nie zabrakło również propozycji dla przedszkolaków. Grupa językowo zabawowa „Hapyy Kids” oferuje naukę języka angielskiego przez zabawę. Podczas spotkań  prowadzący ucząc - rozwijają inne zdolności dziecka, jest więc i rysowanie, śpiewanie, fantazjowanie. Ciekawą propozycją są również warsztaty artystyczne, które mają formę terapeutyczną. Podczas warsztatów plastycznych dzieci mają możliwość uczenia się rysunku i malarstwa.

- Warsztaty ceramiczne również cieszą się ogromną popularnością. W zeszłym roku 90 osób skorzystało z tej propozycji – podkreśla kierownik „Kontaktu” - Mamy w planach stworzenia rodzinnej formy zajęć. Pomysł ten zaowocował już pojawieniem się  warsztatów artystycznych w których uczestniczą dzieci i rodzice. Każde zajęcia prowadzone są na inny temat, najbliższe, jak łatwo się domyślić związane będą z  nadchodzącymi świętami. Poza tym mamy bardzo fajne zajęcia fotograficzne, skierowane głównie do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

W Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” pojawiły się również dwie całkiem nowe propozycje – warsztaty Modern Jazz oraz warsztaty tańca tzw. taniec wnętrza. Trudno wymienić wszystkie propozycje „Kontaktu”, jedno jest pewne każdy znajdzie to coś dla siebie, nie zabraknie, warsztatów Hand-Made, bębniarskich, zajęć komputerowych, teatralnych, rewalidacyjnych, no i oczywiście „Akademii Macierzyństwa”. Wystarczy zadzwonić lub przyjść i przekonać się ile atrakcji czeka na nas i nasze dzieci. Warto podkreślić, że wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Informacje: Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie, nr tel. 33 479 54 54.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: