Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczny weekend na drogach

Długi weekend przed nami, wystarczy dzień wolnego by cieszyć się aż czterema dniami wolny. Jak wynika z dotychczasowych obserwacji mundurowych na drogach pojawi się znacznie więcej samochodów jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych oraz rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych.

- Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. przekraczanie dozwolonych prędkości, wyprzedzanie w miejscach zabronionych. Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy. – informuje st. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Należy także spodziewać się kontroli stanu trzeźwości kierujących, spossobu przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci, a także policjanci będą reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych (szczególnie w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych), rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów czy motocyklistów.

Stróże prawa apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego i o rozwagę na drodze!

 Motocyklistów przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością na drodze. Respektowanie przepisów ruchu drogowego i wzajemna wyrozumiałość z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • Wybrane wykroczenia w ruchu drogowym ujawnione za pomocą bezzałogowych statków powietrznych:

red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: