Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczny Hażlach

Ferie zimowe trwają w najlepsze. Uczniowie korzystają z wolnego czasu na różne sposoby. Część z nich uczęszcza na zorganizowane zajęcia na terenie gmin ich zamieszkania – w tym przypadku o odpowiednie atrakcje zadbały głównie Gminne Ośrodki Kultury. To właśnie dla tych osób strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Cieszynie w poniedziałek (11.02.2019) zorganizowali zajęcia związane z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych.

Zajęcia odbyły się w Pogwizdowie – strażacy pojawili się na półkolonii zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu — Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo nie tylko podczas ferii, ale podczas całej zimy i sezonu grzewczego. Przedstawiono uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas pożaru w domu i szkole, zasady zachowania podczas zimowych zabaw, opowiedzieli co zrobić, gdy załamie się lód, a także jak się zachować, gdy zauważymy tonącą osobę. W czasie zajęć dzieci zapoznały się ze sprzętem, jakim strażacy posługują się w codziennej służbie i jakim sprzętem dysponują do zdarzeń związanych z ratownictwem na lodzie – wyjaśniają strażacy.

Omówione zostały również elementy pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci nauczyły się, w jaki sposób wezwać pomoc i jakie działania należy podjąć na przykład przy nagłym przypadku zatrzymania krążenia i oddychania. Wiedza, którą nabyli, nie była tylko teoretyczna- najmłodsi sami mogli wcielić się w role ratowników i własnoręcznie spróbować swoich sił czy to przy sprzęcie ochrony dróg oddechowych, czy to przy saniach lodowych, jak również na stanowisku pierwszej pomocy. Po tak kompleksowym przeszkoleniu najmłodszych cała gmina Hażlach (i nie tylko) może czuć się bezpieczna. Bezpiecznie mogą czuć się również dzieci, o ile tylko przestrzegają zasad, które przedstawili im strażacy. W zajęciach uczestniczyło 30 dzieci wraz z opiekunami.

 

JŚ/ KP PSP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: