Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpiecznie nad wodą

Pogoda dopisuje, więc policja przypomina jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Akcja informacyjno-edukacyjna miała miejsce w Zebrzydowicach.

 

Policjanci z Zebrzydowic zaangażowali się w akcję informacyjno - edukacyjną Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Komendy Głównej Policji „Bezpieczna woda”. Mundurowi na terenie kompleksu rekreacyjnego Młyńszczok Zebrzydowicach przypominali o bezpiecznych zasadach wypoczynku nad wodą. Akcja skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Jej celem jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych.

- Podczas przeprowadzonej akcji profilaktycznej w ubiegłą niedzielę na terenie rekreacyjnym w Zebrzydowicach mundurowi rozdawali ulotki wszystkim wypoczywającym nad wodą. Wspólnie z ratownikami WOPR wypłynęli łodzią na staw, gdzie o zasadach bezpieczeństwa uświadamiali osoby korzystające z rowerków wodnych i kajaków. Funkcjonariusze zwracali też uwagę rodzicom i opiekunom na konieczność stałego pilnowania małych dzieci i przypominania im zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Wakacje jeszcze trwają, sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Najczęstszymi przyczynami utonięć są: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji, skoki „na główkę” do wody w nieznanym miejscu, pływanie w miejscach zabronionych, lekkomyślna zabawa polegająca na wrzucaniu innych do wody oraz zanurzaniu osób pływających.

Dlatego apelujemy do wszystkich amatorów zabaw w wodzie o wybieranie kąpieliska strzeżonego i bezpiecznego. Wtedy tragicznych zdarzeń będzie z pewnością mniej, a nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać nie tylko nasi bliscy, ale przede wszystkim ratownicy. 

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: