Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpiecznie na ferie

Prawie do końca lutego potrwa na terenie powiatu cieszyńskiego akcja profilaktyczno-kontrolna pod kryptonimem „Ferie 2007". Chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz innym osobom korzystającym z zimowego wypoczynku w naszym regionie.


- Prowadzimy wzmożone kontrole autobusów i mikrobusów, którymi przewożeni są uczestnicy zimowisk. Współpracujemy w tym zakresie z Inspekcją Transportu Drogowego. Sprawdzamy pojazdy miejscowe i te przywożące dzieci z terenu kraju do Ustronia, Wisły, Istebnej i Brennej. Sprawdzamy prawidłowość oznakowania dróg i ulic w miejscach zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Patrole są obecne tam, gdzie występuje wzmożony ruch pieszych. Organizujemy również spotkania i pogadanki propagujące bezpieczne zachowania w ruchu drogowym - informuje sierż. sztab. Mariusz Tomica z Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie.


Policjantów można wezwać w każdej sytuacji, kiedy zachodzi choćby cień podejrzenia, że pojazd może być niesprawny technicznie, albo kierowca nie jest dysponowany. Policja apeluje zatem do właścicieli i dyspozytorów autobusów, aby przed wyjazdami z grupami dzieci i młodzieży dokonali przeglądu technicznego pojazdów w uprawnionych stacjach kontroli, nawet niezależnie od posiadania aktualnych badań.

W akcji uczestniczą też strażnicy graniczni, strażacy, goprowcy, inspektorzy nadzoru budowlanego i inspektorzy sanitarni

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: