Startuje Lotos Cup

LOTOS Cup 2007 rozpoczęty!

Komunikat prasowy LOTOS Cup – I konkurs 02.02.2007 – Wisła Łabajów

122 młodych skoczków z 12 klubów wystartowało w pierwszych, w sezonie 2007, zawodach w skokach narciarskich dla młodzieży LOTOS Cup. Po czterech przesuniętych konkursach (19-20.01. Zagórz, 26-27.01. Szczyrk) wreszcie dopisały warunki. Opady śniegu i minusowe temperatury pozwoliły na przygotowanie skoczni w Wiśle-Łabajowie. Już pierwszy konkurs pokazał, że w tym sezonie walka będzie bardzo ostra i przynajmniej kilkunastu skoczków
w poszczególnych kategoriach wiekowych ma szansę na końcowy sukces w „generalce”.
W rywalizacji najmłodszych pierwszym triumfatorem LOTOS Cup został Damian Żyła, który wygrał obie serie konkursowe, oddając dwa równe skoki. „Bardzo lubię skocznię w Łabajowie, trenowaliśmy tutaj przez ostatnie dni i ten trening bardzo mi pomógł. Po pierwszej serii nie byłem pewny zwycięstwa, bowiem różnice w pierwsze trójce były minimalne. Zdecydował drugi skok – powiedział po konkursie Damian – skoczek Klimczoka Bystra – klubu, którego zawodnicy „zgarnęli” aż trzy miejsca w pierwszej szóstce kategorii najmłodszych. Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie krył trener Jarosław Konior. „Mam wspaniałą grupę skoczków, świetnych rodziców, znakomitą atmosferę. To stwarza warunki do sukcesu. Dwa lata czekałem, by mój zawodnik wygrał LOTOS Cup, rok temu były czwarte, piąte miejsca – cały czas czegoś brakowało – teraz jestem bardzo szczęśliwy”.

W kategorii młodzików (junior C) o zwycięstwo walczyli zawodnicy Wisły Ustronianki. Tomasz Byrt oddał dwa najdłuższe skoki tej grupy, ale wyższe noty uzyskał Paweł Słowiok i to on został zwycięzcą. Trzeci był Klimek Murańka. Trenerzy Klimka zdecydowali o przesunięciu skoczka do wyższej kategorii wiekowej. Wszystko wskazuje na to, że zdolny zakopiańczyk może w tym sezonie poważnie zagrozić starszym kolegom.
Wśród juniorów młodszych zwyciężył Maciej Kot dzięki znakomitej postawie w drugiej serii (66,5m). Prowadzący po pierwszym skoku Krzysztof Miętus musiał się zadowolić najniższym miejscem na podium.

Dzisiaj (sobota) w Wiśle-Łabajowie o 9:00 rozpocznie się II konkurs LOTOS Cup 2007.