Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpiecznie dojść do szkoły

Wczoraj (26.08.) odbyło się spotkanie policjantów bielskiej, cieszyńskiej oraz żywieckiej drogówki z dyrektorami placówek oświatowych z terenu Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca oraz okolic. Spotkanie poświęcone było akcji „Bezpieczny Uczestnik Ruchu Drogowego” oraz zmianom kodeksu drogowego.

Spotkanie zainicjowało działania profilaktyczne w szkołach i przedszkola w ramach bezpiecznego powrotu do szkoły. W trakcie zebrania omówiono możliwości szerokiego informowania zarówno dzieci jak i dorosłych o zachowaniach propagujących bezpieczeństwo pieszych oraz ostatnich zmianach w tym zakresie w kodeksie drogowym. Okazją do spotkania był zbliżający się początek roku szkolnego

- Do każdej ze szkół i przedszkoli przekazane zostały ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej materiały promocyjne w postaci plakatu informacyjnego o zmianach w przepisach ruchu drogowego dotyczących pieszych, który zostanie umieszczony przy wejściu do placówek. Komisarz Krzysztof Stankiewicz zwrócił się do zgromadzonych o informowanie Wydziału Ruchu drogowego o każdym ujawnionym przypadku niewłaściwego oznakowania bądź wadliwej infrastruktury drogowej. Zaapelował również o zwrócenie szczególnej uwagi na bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów zarówno dzieciom jak i dorosłym podczas drogi do szkoły – informuje rzecznik prasowy bielskiej policji.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-27 13:12:37
Marx.: i przypilnują panowie policjanci czy któremu gówniarzowi do głowy nie przyjdzie na przykład z kolorową parasolką spacerować
2021-08-27 18:17:45
Marx: Konto Marx. (z kropką) przynależy do szajki nienawistnych oszustów udzielających się w komentarzach na portalu OX, którym służy pod hejterską działalność.
2021-08-27 18:18:57
Marx: Warty poznania jest podręcznik Mariana Pirożyńskiego, „Kształcenie charakteru”, pierwsze wydanie ukazało się w 1946 r. Jest to publikacja skierowana do młodzieży, napisana w duchu paradygmatu klasycznego, skierowana jest przeciw edukacji naturalistycznej. Główny zarzut edukacji Pirożyńskiego jest taki, iż na kartach swego tekstu przekazał treści dotyczące czegoś, co dziś nazwalibyśmy edukację seksualną, które znacznie odbiegają od współcześnie zakładanych standardów. Zdaniem niektórych przesłanie książki godzi w założenia współczesnej nauki, prowadzi do oddzielenia sfery seksualnej człowieka od jego codziennego funkcjonowania, co ich zdaniem, ma się przełożyć na późniejszą akceptację samego siebie jako człowieka i problemy z identyfikacją. Arkadiusz Brodziński, jego zdaniem przekaz oparty jest na manipulacji, kłamstwie i zabobonie, stosowane nakazy, zakazy i kary mają prowadzić do wyobcowania człowieka. Jego zdaniem Kościół miał formatować ludzi, alienować ich od człowieczeństwa i odbierać umiejętność racjonalnych zachowań.
2021-08-27 18:19:37
Marx: Cytaty z książki, mające ją zdeprawować, „Pogoń za rozkoszą pociąga za sobą choroby. Ile szpitali zapełniło pijaństwo, nawet tak niewinny nałóg, jak palenie papierosów ma za sobą ofiary, pociąga za sobą choroby. A rozpusta? Natomiast wstrzemięźliwość jeszcze nikomu na złe nie wyszła”. Zgodnie z podejściem Humanitarnym, wstrzemięźliwość seksualną ma stanowić podstawę pod zaburzenia psychiczne. Wobec tego każda osoba żyjąca w celibacie jest potencjalnie psychicznie chora, ma skłonność do zaburzeń, patologii i przemocy. Jak możemy zauważyć, jest to kolejne założenie, DOGMAT, humanitaryzmu. Inny cytat, „Mordowanie dzieci, czy to po urodzeniu, czy przed urodzeniem, które jest samobójstwem narodów w najściślejszym znaczeniu słowa, zostało podyktowane przez nieograniczony pęd do rozkoszy za wszelką cenę. Jeżeli nie chcemy się poddać współczesnej cywilizacji, która postanowiła podążyć za niskimi instynktami, poddać się im na służbę, musimy płynąć przeciw prądowi. Człowiek kierujący się rozumem, nie skupia się na rozproszeniu swych sił, ale ich odpowiednim ukierunkowaniu Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią się obracać w atmosferze brudów erotycznych, mówić o nich i myśleć”, ”Największe wady narodowe Polaków mają pochodzić z degradacji rozumu, kosztem uczucia. Polacy nie lubią myśleć, wnikać w istotę rzeczy. Dla Polaka najmniej spotykaną z cnót jest cnota roztropności. Natura Polaka ma być impulsywna, rwie się do czynu, zanim przeanalizuje rzeczywistość i dostępne środki”.
2021-08-27 18:21:25
Marx: Za przedstawionymi tezami stoi liberalizm, który poprzez ograniczenie kształtowania człowieka i ukierunkowanie tego człowieka na popędy, chce zwiększyć dochody, rynek zbytu i uzależnić człowieka od produktów generujących krociowe zyski, które trafią do kieszeni spekulacji. Asceza i dyscyplina jest podstawą silnego charakteru, wiedzieli już o tym starożytni. Obecnie się twierdzi, iż jest to wiedza przestarzała, niezgodna z nowoczesną nauką. Tym sposobem, humanistyczna problematyka duszy przez humanitarystów została zastąpiona problemem ludzkości, która stała się celem samym w sobie. Celem Humanitaryzmu jest stworzenie świata bez wojny, przemocy, dyskryminacji, ideologicznych uprzedzeń, a nie poznanie istoty natury i realizowanie jej harmonii. Humanitaryzm jest sprzeczny z instytucją państwa narodowego. Jedną z esencji humanitaryzmu stanowi transhumanizm, wyrażający się w ulepszeniu samego gatunku ludzkiego. Celem Humanitaryzmu jest odpowiednie przekształcenie świata, ukierunkowanego na ludzką wygodę, przy założeniu panteistycznym. Efektem jest stworzenie internacjonalistycznego, globalnego społeczeństwa ułożonego hierarchicznie, na kształt piramidy i wedle zamkniętych warn, na wzór tradycyjnego społeczeństwa indyjskiego.
2021-08-27 18:29:35
święty_Patryk: donus ale ty smędzisz, jak nie przymierzając zepsuty kołchoźnik z pedofilskiej plebanii - a tyle jest ciekawych tematów do omówienia, weźmy na przykład takiego Adriana, co gdzie się tylko w świat ruszy tam się z niego świat śmieje, może jakiś dla niego podręcznik elementarnych dobrych manier polecisz?
2021-08-27 18:38:30
święty_Patryk: albo taki Pospieszalski, co go Kurski wylogował od koryta+ w KURWIzji, skarży się biedak: "Nawet komuniści, którzy rezygnowali z naszej obecności na antenie, zapraszali nas do gabinetu i po prostu komunikowali nam to wprost" - czy on nienormalny czy takiego udaje? 7 lat z tymi złodziejami i oszustami wódkę pił i nas okradał a teraz zdziwiony, że komuna przy tych oszustach i złodziejach to był miód??
2021-08-27 19:51:44
Marx: Jeżeli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie, a świat zmieni się dla ciebie.
2021-08-28 09:29:03
najśw.patyk: sw patryk i krzysio mm czytać szczyle artykuł , w środę do szkoły dzieciaki idziecie ,jeszcze trochę i was do wojska wezmą z tej szóstej klasy tłuki .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: