Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Malowali na łonie natury...

Tematem przewodnim była przyroda. Beskidzki krajobraz, rośliny, zwierzęta dominują na pracach uczestników pleneru malarskiego w Brennej. W lutym 2022 roku ich prace trafią na wystawę do Galerii Rynek w Ustroniu.

Spotykają się każdego roku w plenerze, by malować przyrodę. Tak było też i w tym roku. Plener malarski w Dworku Myśliwskim w Brennej przyciąga artystów z całej Polski i nie tylko. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Twórcze "Brzimy" przy współpracy Miasta Ustroń, Powiatu Cieszyńskiego i Nadleśnictwa Ustroń.

Plener jest organizowany już od wielu lat w klimatycznym Dworku w Brennej. Artyści malują tutaj 9 dni. Co roku staramy się, aby poziom artystyczny wzrastał. W tym roku zaprosiliśmy 12 osób. Dorota Waligóra przyjeżdża z Ustronia Morskiego na plenery już od 20 lat - to nasza stała bywalczyni. W tym roku są też nowe Panie: Milena Brudkowska i Honorata Świderska. W plenerach biorą udział osoby znane w tym środowisku m.in.: Małgorzata Maćkowiak z Krakowa, Dominika Gorzołka, Robert Heczko, czy Agnes Nagy - podkreśla w rozmowie z OX.PL Kazimierz Heczko prezes Stowarzyszenia Twórczego „Brzimy”.

Tegoroczny plener w Brennej zakończył się jednodniową wystawą. Tego dnia zaprezentowano wszystkie prace, które powstały podczas 9-dniowego, wspólnego malowania. Oprócz prac uczestników, można było zobaczyć fotografie przedstawiające to co działo się podczas pleneru. Staramy się, aby goście którzy odwiedzają nas w Brennej mogli zobaczyć na zdjęciach, jak artyści pracowali podczas pleneru. Przygotowujemy wraz z jednodniową wystawą, galerię czarno-białych zdjęć  - podkreśla Kazimierz Heczko.

Letnie plenery w Brennej od lat są spotkaniami międzynarodowymi artystów plastyków. W tym roku ze względu na pandemię zagraniczni goście nie dojechali.  Jednak za sprawą uczestników z całej Polski nie zabrakło w Brennej nawet morskiego akcentu. Znakomicie się pracowało. Jest bardzo fajna, sympatyczna atmosfera. Są tutaj życzliwi ludzie i to jest bodziec mobilizujący do pracy. A dodatkowo okoliczności przyrody są tak cudowne , niepowtarzalne że chętnie tutaj wracam  - podkreślała uczestniczka pleneru,  Dorota Waligóra z Ustronia Morskiego gminy partnerskiej Ustronia. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: