Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczne wakacje

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – to hasło , które przyświeca tegorocznym wakacjom. Kampania w ramach, której organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa, zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ze względu na panującą pandemię planując wakacyjne wyjazdy bardziej niż zwykle należy zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich. Policjanci przypominają o obowiązujących zasadach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zakrywanie twarzy w miejscach publicznych czy zastosowanie dystansu społecznego, to ważne zasady w zapobieganiu  rozprzestrzeniania wirusa.

Jak co roku mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz turystów. Zachęcają do korzystania z aplikacji "Moja Komenda", którą bezpłatnie można pobrać w App Store i Google Play .  - Aplikacja zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów policyjnych obiektów. Dzięki temu będąc nawet w miejscu, którego dobrze nie znamy, z łatwością odnajdziemy najbliższą jednostkę policji i skontaktujemy się z nią jednym kliknięciem. Należy jednak pamiętać, że w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997. Drugim bardzo przydatnym narzędziem służącym poprawie bezpieczeństwa jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mamy możliwość sprawdzenia, czy w danej okolicy jest bezpiecznie, a jej użytkownik również ma możliwość przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy.

Planując urlop bądźmy ostrożni podczas wyszukiwania ofert w Internecie. Atrakcyjne oferty ośrodków wypoczynkowych czy pensjonatów mogą być zamieszczane przez oszustów, którzy wzbogacają się  dzięki wpłaconym zaliczkom. Jeśli już mamy zarezerwowany pewny pobyt, zadbajmy o bezpieczeństwo w podróży oraz zabezpieczenie domu czy mieszkania przed nieproszonymi gośćmi. Wysyłając swoje pociechy na różnego rodzaju obozy czy kolonie powinniśmy sprawdzić jego organizatorów i obiekt oferujący wypoczynek. - Bezwzględnie powinniśmy sprawdzać organizatorów i obiekty oferujące wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Można to zrobić w internetowej bazie prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny autokaru, który wiezie dzieci na wakacje, można otrzymać bezpłatną informację, czy pojazd ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową. – informują mundurowi.

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: